Індія підозрює Cambridge Analytica у впливі на виборчий процес в країні

Індія підозрює Cambridge Analytica у впливі на виборчий процес в країні

24 Березня 2018
1637
24 Березня 2018
17:20

Індія підозрює Cambridge Analytica у впливі на виборчий процес в країні

1637
Міністерство електроніки та інформаційних технологій країни пригрозило судовими позовами щодо компаній і приватних осіб, що беруть участь в будь-якому несанкціонованому використанні особистих даних індійських громадян.
Індія підозрює Cambridge Analytica у впливі на виборчий процес в країні
Індія підозрює Cambridge Analytica у впливі на виборчий процес в країні

Індія вимагає від британської аналітичної компанії Cambridge Analytica, яку підозрюють у незаконному зборі особистих даних 50 мільйонів користувачів Facebook, повідомити, чи використовувала вона особисті дані індійських громадян з метою впливу на виборчий процес в країні, повідомляє 112.ua з посиланням на Reuters.

Згідно з повідомленням, відповідь індійський уряд буде чекати протягом тижня - до 31 березня. Потім, якщо Cambridge Analytica не надасть пояснення, буде вжито заходів.

Зокрема, Міністерство електроніки та інформаційних технологій країни пригрозило судовими позовами щодо компаній і приватних осіб, що беруть участь в будь-якому несанкціонованому використанні особистих даних індійських громадян.

«Справедливість індійської демократії і виборчого процесу є предметом гордості, і будь-яка спроба вплинути на недоторканність виборчого процесу за допомогою сумнівних засобів неприйнятна», - цитує видання заяву міністерства.

Загалом індійський уряд просить Cambridge Analytica відповісти на шість запитань щодо діяльності компанії в країні.

Видання зазначає, що занепокоєння уряду викликало те, що напередодні політичні партії Індії звинуватили одна одну в залученні послуг Cambridge Analytica, зокрема було порушено питання про вплив на вибори «за допомогою сумнівних засобів».

Нагадаємо, британське видання The Guardian опублікувало розслідування, згідно з яким компанія Cambridge Analytica зібрала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про мільйони профілів користувачів Facebook в США. Аналітична компанія використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу.

Згодом Facebook заблокувала сторінку компанії Cambridge Analytica, а також ще кілька пов’язаних сторінок. У Facebook підкреслюють, що компанія порушила політику платформи, збираючи дані користувачів без відома соцмережі.

Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

Також Марка Цукерберга викликали свідчити перед Сенатом США про збір та продаж персональних даних користувачів Facebook.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1637
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду