Про причини недоставки Жанари Ахмет до суду треба узнавати у СІЗО – відповідь прокуратури

Про причини недоставки Жанари Ахмет до суду треба узнавати у СІЗО – відповідь прокуратури

11 Листопада 2017
1710
11 Листопада 2017
10:37

Про причини недоставки Жанари Ахмет до суду треба узнавати у СІЗО – відповідь прокуратури

1710
Прокуратура Київської області надала роз’яснення щодо причин недоставки казахської журналістки Жанари Ахмет до Апеляційного суду Києва 10 листопада
Про причини недоставки Жанари Ахмет до суду треба узнавати у СІЗО – відповідь прокуратури
Про причини недоставки Жанари Ахмет до суду треба узнавати у СІЗО – відповідь прокуратури

Зокрема правозахисники отримали відповідь прокурора Київської області Ярослава Беника, повідомляється на сторінці «Справа Жанари Ахмет» у Facebook.

У відповіді пан Бендик радить звертатися до СІЗО: «Про причини недоставки Ахметової Ж.Б. пропоную Вам звернутися до Київського СІЗО №13».

Адвокат журналістки Владислав Грищенко повідомив, що з позицією прокуратури Київської області не згоден.

«З цією позицією ми повністю не згодні. З урахуванням особливостей ситуації і резонансу, прокурори, шляхом нескладних переговорів, могли домогтися включення Жанари в доставку. Плюс, з моменту обрання екстрадиційного арешту відбулися кілька змін. А саме: Апеляційний суд області визнав незаконним тимчасовий арешт Жанари , і дана ситуація вже була предметом слухань в парламентських комітетах. Це підтверджує, що мова йде не про пересічну кримінальницю, а про опозиційну журналістку, блогера, активіста, яка попросила в Україні політичного притулку від переслідувань. При таких обставинах прокуратура, як орган, згідно зі ст. 1 і 3 Закону «Про прокуратуру» покликана наглядати за дотриманням законів і прав осіб, зобов'язана реагувати на ситуацію адекватно і справедливо», – прокоментував адвокат.

Нагадаємо, 10 листопада, через недоставку журналістки на засідання Апеляційного суду міста Києва суд не зміг розглянути скаргу адвоката Владислава Грищенка про екстрадиційний арешт журналістки. Розгляд справи призначили на 21 листопада.

Нагадаємо, 21 жовтня журналістку Жанара Ахмет затримали в Києві через те, що вона начебто перебуває у розшуку по лінії Інтерпол.

25 жовтня Києво-Святошинський суд заарештував журналістку на 18 днів. Пані Ахмет оголосила голодування.

2 листопада Шевченківський районний суд Києва відмовив народній депутатці Світлані Заліщук та Гельсінсьій спілці віддати на поруки журналістку Жанари Ахмет з Казахстану. Депутатка просить Комітет свободи слова та інформаційної політики та Комітет з прав людини розглянути це питання.

2 листопада Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокуратури Київської області щодо обрання журналістки з Казахстану Жанари Ахмет екстрадиційного арешту.

8 листопада Апеляційний суд Київської області визнав незаконним рішення Києво-Святошинсього районного суду Київської області про тимчасовий арешт журналістки Жанари Ахмет з Казахстану.

8 листопада також Комітет свободи слова звернеться до ГПУ з проханням розглядати питання Жанари Ахмет, зважаючи на імідж України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1710
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду