Спільнота
Журналістка Жанари Ахмет програла суд міграційній службі, яка відмовила їй у статусі політбіженця

Журналістка Жанари Ахмет програла суд міграційній службі, яка відмовила їй у статусі політбіженця

6 Квітня 2018
1612

Журналістка Жанари Ахмет програла суд міграційній службі, яка відмовила їй у статусі політбіженця

1612
В Окружному адміністративному суді міста Києва казахська журналістка Жанари Ахмет програла справу проти Міграційної служби Київської області, яка відмовила їй у статусі політичного біженця. Журналістка подаватиме апеляцію
Журналістка Жанари Ахмет програла суд міграційній службі, яка відмовила їй у статусі політбіженця
Журналістка Жанари Ахмет програла суд міграційній службі, яка відмовила їй у статусі політбіженця

Нагадаємо, з міграційною службою журналістка судиться з січня 2018 року.

«Детектору медіа» пані Ахмет розповіла, що у позовній заяві були вимоги скасувати, на її думку, незаконне, рішення ДМС про відмову у визнанні її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та зобов’язати міграційну службу повторно розглянути заяву.

«Ми надали суду більш ніж достатньо доказів мого політичного переслідування у країні походження. Судове засідання тривало понад дві години, 10 хвилин нарадча кімната і – відмова....У рішенні суд не послався на жоден поданий стороною захисту доказ, а лише констатував, що причина, через яку я покинула Казахстан, була не політичною і будь-які загрози відсутні», – розказала журналістка.

Пані Ахмет повідомила, що подаватиме апеляційну скаргу: «Звичайно, на таке рішення суду ми подаватимемо апеляційну скаргу».

Нагадаємо, 21 жовтня журналістку Жанара Ахмет затримали в Києві через те, що вона начебто перебуває у розшуку по лінії Інтерпол. Через чотири дні, 25 жовтня, Києво-Святошинський суд заарештував журналістку на 18 днів. Тоді ж дня пані Ахмет оголосила голодування.

2 листопада Шевченківський районний суд Києва відмовив народній депутатці Світлані Заліщук та Гельсінсьій спілці віддати на поруки журналістку Жанари Ахмет з Казахстану. Депутатка просить Комітет свободи слова та інформаційної політики та Комітет з прав людини розглянути це питання. Того ж дня Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокуратури Київської області щодо обрання журналістки з Казахстану Жанари Ахмет екстрадиційного арешту.

8 листопада Апеляційний суд Київської області визнав незаконним рішення Києво-Святошинсього районного суду Київської області про тимчасовий арешт журналістки Жанари Ахмет з Казахстану. Згодом Комітет свободи слова звернеться до ГПУ з проханням розглядати питання Жанари Ахмет, зважаючи на імідж України.

10 листопада, через недоставку журналістки на засідання Апеляційного суду міста Києва, суд не зміг розглянути скаргу адвоката Владислава Грищенка про екстрадиційний арешт журналістки. Розгляд справи призначили на 21 листопада. Згодом прокуратура Київської області надала роз’яснення щодо причин недоставки казахської журналістки до суду.

22 листопада Апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу, змінивши запобіжний захід казахській журналістці Жанари Ахмет на час розгляду екстрадиційного запиту з арешту на особисте зобов'язання. Журналістку на поруки взяла народний депутат України Світлана Заліщук.

Фото: "Радіо Свобода"

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1612
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду