У вересні ІМІ зафіксував найбільшу кількість порушень свободи слова з початку року – 40 випадків

У вересні ІМІ зафіксував найбільшу кількість порушень свободи слова з початку року – 40 випадків

2 Жовтня 2017
1166
2 Жовтня 2017
16:52

У вересні ІМІ зафіксував найбільшу кількість порушень свободи слова з початку року – 40 випадків

1166
Найбільшу кількість порушень прав журналістів експерти ІМІ зафіксували у категорії «перешкоджання законній журналістській діяльності» – 10 випадків. Кількість перешкоджань у порівнянні з серпнем зросла майже вдвічі. Зазначена категорія залишається лідером з порушень свободи слова з початку 2017 року.
У вересні ІМІ зафіксував найбільшу кількість порушень свободи слова з початку року – 40 випадків
У вересні ІМІ зафіксував найбільшу кількість порушень свободи слова з початку року – 40 випадків

У вересні в Україні зафіксовано загалом 40 випадків порушень свободи слова та прав журналістів. Це найбільша кількість порушень, зафіксована з початку року (січень – 15, лютий – 21, березень – 16, квітень – 26, травень – 24, червень – 20, липень – 28 , серпень – 23).

Такі дані містить щомісячний моніторинг Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

18 випадків із 40 стосуються застосування стосовно журналістів фізичної агресії.

У трійку основних порушень свободи слова, окрім перешкоджань, увійшли також обмеження доступу до інформації (8 випадків) та погрози і залякування журналістів (5 випадків).

Загалом порушення свободи слова та прав журналістів у вересні ІМІ зафіксував у 16 областях України. «Лідерами» цього місяця стали Київ з областю (10 випадків), Волинь (6 випадків), Запоріжжя (4 випадки) та Вінничина і Полтавщина (по 3 випадки відповідно).

«У вересні, з початком політичного сезону, зросла кількість погроз і залякувань журналістам. Зокрема, цього місяця було зафіксовано 5 випадків тільки психологічного тиску на журналістів», – заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

За її словами, ІМІ підготувало чергову щомісячну добірку порушень свободи слова та готує окрему добірку випадків з початку року, які будуть передані до уваги правоохоронних органів з метою поліпшити і пришвидшити розслідування «журналістських справ».

Випадки побиттів у вересні залишилися на тому ж рівні, що у серпні – 3 випадки (серпень – 3). Зокрема, це напад на знімальну групу програми журналістських розслідувань «Схеми» – журналіста Михайла Ткача та оператора Бориса Троценка. У результаті нападу Борис Троценко зазнав струсу мозку та пошкодження руки.

Також ІМІ зафіксував по 4 випадки судових позовів проти ЗМІ та таку ж кількість випадків економічного тиску. Зокрема, це небажання влади профінансувати ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» і виконати вимоги закону.

Крім того, ІМІ зафіксував 2 випадки кібератак на скриньки журналісток з Волинської та Рівненської областей. Також експерти ІМІ зафіксували по 1 випадку непрямого, політичного та юридичного тиску, а також один випадок судових позовів від журналістів.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 21 випадок побиттів журналістів, 5 випадків цензури, 64 випадки перешкоджання, 31 – обмеження доступу до інформації та 26 випадків погроз.

Нагадаємо, Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск та кібер-злочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю.

Повністю Барометр свободи слова можна подивитися тут

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1166
Читайте також
26.09.2017 17:32
Ірина Чулівська, Інститут масової інформації
1 961
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду