17:05 / 19 Квітня 2019
09:58
Четвер, 28 Вересня 2017

Оголошено конкурс на 12 «найбільш кричущих» випадків порушення права на доступ до публічної інформації

Коаліція громадських організацій «За зниження фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації» оголосила конкурс серед випадків відмови надання публічної інформації або надання неповної чи незадовільної відповіді. У результаті конкурсу відберуть 12 справ у регіонах України, яким буде надано юридичну підтримку
Оголошено конкурс на 12 «найбільш кричущих» випадків порушення права на доступ до публічної інформації
Оголошено конкурс на 12 «найбільш кричущих» випадків порушення права на доступ до публічної інформації

Про це повідомив ІМІ з посиланням  на «Доступ до правди»

Для захисту запитувачів у суді рада проекту відбере 12 місцевих юристів, які візьмуть участь у спеціальному тренінгу із захисту права на доступ до інформації.

Надсилати пропозиції щодо участі у конкурсному відборі пропонується на мейл: olga@imi.org.ua. До конкурсної заявки, написаній у довільній формі, варто долучити запит і відповідь розпорядника.

Нагадаємо, Меморандум про створення коаліції «За зменшення фінансових бар’єрів у справах по доступу до публічної інформації» підписали Інститут масової інформації, Центр UA, Інститут розвитку регіональної преси, Центр демократії та верховенства права, Платформа прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Представництво Американської правозахисної організації Freedom House в Україні.

Як повідомляв «Детектор Медіа», станом на 11 липня під Меморандумом за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації поставили підписи ще 17 журналістів, фрілансерів та громадських активістів.

Станом на 12 липня ще 13 громадських активістів та журналістів долучилися до підписання Меморандуму за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації.

Станом на 7 серпня до підписання Меморандуму за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації долучилися 77 громадських активістів та журналістів.

Збір підписів під Меморандумом за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації триває.

Мета меморандуму – зменшення судового зору при поданні судових позовів у справах про доступ до публічної інформації.

Зараз судовий збір для фізичних осіб складає 640 грн, для юридичних осіб – 1600 грн. Збільшення розміру судового збору стало суттєвим бар’єром для громадських активістів та журналістів, які намагаються відстояти своє право на публічну інформацію в суді. Ще більше ускладнила це завдання висока вартість відкриття виконавчого примусового провадження у справах про доступ, де боржником/розпорядником є юридична особа (6 400 грн).

Читайте також

Фото: femida.kiev.ua

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
492
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop