14:44
Вівторок, 11 Липня 2017

До Меморандуму за зменшення судового збору приєдналися ще 17 журналістів та активістів

Збір підписів триває
До Меморандуму за зменшення судового збору приєдналися ще 17 журналістів та активістів
До Меморандуму за зменшення судового збору приєдналися ще 17 журналістів та активістів

Під Меморандумом за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації поставили підписи ще 17 журналістів, фрілансерів та громадських активістів.

Про це повідомляється на сайті ІМІ.

До Меморандуму приєдналися представники таких громадських організацій, як «Кремінський центр правової інформації, консультації та допомоги «Колохорт», ОСББ «Квіткова Алея»,   «Небайдужі громадяни», «Zалізниця без корупції», Всеукраїнська асоціація жінок-адвокатів, «Фонд громад «Знання і Справедливість», «Журналісти проти корупції».

А також – журналісти видань «Дунайська заря», «Коло», «Джерела Трускавця», СІД-ІНФОРМ.

Нагадаємо, збір підписів під Меморандумом за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації триває.

Меморандум уже підписали Інститут масової інформації, Центр UA, Інститут розвитку регіональної преси, Центр демократії та верховенства права, Платформа прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Представництво Американської правозахисної організації Freedom House в Україні.

Як повідомляв «Детектор Медіа», 10 квітня 2017 року українські ГО підписали Меморандум для зниження фінансових бар’єрів при поданні судових позовів у справах про доступ до публічної інформації.

Секретаріат Уповноваженого з прав людини протягом 2016 року отримав 72 звернення від журналістів та працівників ЗМІ зі скаргами на порушення права на доступ до публічної інформації. 32 перенаправлено правоохоронцям. 

Як відомо, 4 лютого 2016 року Верховна Рада ухвалила зміни до ст. 171 Кримінального кодексу України, додавши до статті те, що незаконна відмова у доступі журналіста до інформації може бути покарана штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Як писав «Детектор медіа», юридичний відділ Інституту масової інформації готує зміни до ККУ, зокрема планує вилучити зі статті 171 кримінальну відповідальність за незаконну відмову на запит журналіста.

Медіаюристи радять журналістам подавати запити як простим громадянам, не вказуючи професію в запиті.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
389
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop