Журналіст Микола Семена нагадав підконтрольному Кремлю суду, що Крим не входить до складу Росії

Журналіст Микола Семена нагадав підконтрольному Кремлю суду, що Крим не входить до складу Росії

4 Серпня 2017
1461

Журналіст Микола Семена нагадав підконтрольному Кремлю суду, що Крим не входить до складу Росії

1461
Залізничний суд Сімферополя відхилив усі клопотання захисту кримського журналіста. Наступне засідання призначене на 31 серпня о 14:00.
Журналіст Микола Семена нагадав підконтрольному Кремлю суду, що Крим не входить до складу Росії
Журналіст Микола Семена нагадав підконтрольному Кремлю суду, що Крим не входить до складу Росії

Кримський журналіст Микола Семена, якого російська влада звинувачує в «сепаратизмі», на засіданні підконтрольного Кремлю Залізничного районного суду Сімферополя 3 серпня заявив, що Крим не входить до складу Росії відповідно до міжнародних документів і договорів.

Про це повідомляють Крим.Реалії.

Відповідаючи на запитання адвоката, Микола Семена зазначив, що зміни державного кордону з точки зору міжнародного права не було.

Також журналіст розповів про те, як співпрацював з Крим.Реалії – проектом української служби Радiо Свобода, і що блокування цього сайту, яке зараз здійснюється на півострові, незаконне.

Микола Семена підкреслив, що не визнає провини, що в статті, яка фігурує в матеріалах справи, не було закликів до «порушення територіальної цілісності Росії», і що він не порушував ніяких російських законів.

Суд на цьому ж засіданні відхилив усі клопотання захисту.

«Ми хотіли запросити у органів ФСБ методичні рекомендації, на які посилалася експерт-лінгвіст ФСБ. За її словами, в рекомендаціях були граматичні помилки. Ми засумнівалися, що там можуть бути помилки. Нам суд відмовив», - розповів адвокат обвинуваченого Олександр Попков.

Також було відхилено клопотання про виключення неприпустимих доказів.

«Співробітники ФСБ навчилися управляти простором і часом. Вони виконували доручення слідчого, направлене 15 вересня, а за документами виконали днем раніше 14 вересня. При цьому документи отримали з майбутнього – 18 числа, - повідомив адвокат. - Ми просили виключити їх, тому що це порушує КПК і безліч законів, але суд нам відмовив. І прокурор не зміг пояснити, як документи вийшли і з минулого, і з майбутнього».

За словами адвоката, під час засідання були озвучені необхідні для захисту документи: резолюцію Генасамблеї ООН, резолюцію ОБСЄ про територіальну цілісність України, а також висновки психолога і лінгвіста.

Наступне засідання призначене на 31 серпня о 14:00.

Як повідомляв «Детектор Медіа», Залізничний районний суд Сімферополя 3 серпня у справі кримського журналіста Миколи Семени відмовився дистанційно допитати голову правління експертної групи «Сова» Михайла Савву і головного редактора проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії Володимира Притулу як свідків. Суд визнав їх свідчення неважливими.

Звинувачення проти 66-річного журналіста ґрунтуються на статті, яку він написав для сайту Радіо Свобода Крим.Реалії в 2015 році.

Як повідомляв «Детектор Медіа», на засіданні 18 липня суд долучив до матеріалів справи резолюцію Генасамблеї ООН щодо прав людини в анексованому Криму, ухвалену в грудні 2016 року, яка містить абзац про права журналіста.

Свідки та експерти, викликані захистом, також оскаржують результати лінгвістичної експертизи, проведеної управлінням ФСБ Росії на окупованому півострові. Зокрема, лінгвіст Олена Новожилова каже, що знайшла багато помилок в аналізі ФСБ, а сама стаття авторства Семени не містить жодних закликів до порушення територіальної цілісності Росії.

Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд. 

20 січня 2017 року Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, в статті журналіста були виявлені «заклики до порушення територіальної цілісності Росії». 

На фото - Микола Семена

Фото: "Радіо Свобода"

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1461
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду