Семена сподівається, що суд дослухається до міжнародного права
Семена сподівається, що суд дослухається до міжнародного права
Про це Микола Семена повідомив «Крим.Реалії», коментуючи чергове засідання, що відбулося в підконтрольному Кремлю Залізничному районному суді Сімферополя 3 серпня.
«Суддя долучив до справи документи, що регламентують міжнародне право. В даному питанні для нас це є надією на те, що рано чи пізно, але суд все одно стане (враховувати – КР) точку зору міжнародного права, і враховуватиме в цьому відношенні також законодавство Російської Федерації», – розповів журналіст.
Пан Семена зазначив, що задоволений тим, як відбувся у суді його допит. На думку кримського журналіста, суддя «уважно вислухав» його аргументи.
Як повідомив адвокат журналіста, під час засідання озвучили необхідні для захисту документи: резолюцію Генасамблеї ООН, резолюцію ОБСЄ про територіальну цілісність України, а також висновки психолога і лінгвіста.
Наступне засідання призначене на 31 серпня о 14:00.
Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
20 січня 2017 року Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, в статті журналіста були виявлені «заклики до порушення територіальної цілісності Росії».
Як повідомляв «Детектор Медіа», на засіданні 18 липня суд долучив до матеріалів справи резолюцію Генасамблеї ООН щодо прав людини в анексованому Криму, ухвалену в грудні 2016 року, яка містить абзац про права журналіста.
Свідки та експерти, викликані захистом, також оскаржують результати лінгвістичної експертизи, проведеної управлінням ФСБ Росії на окупованому півострові. Зокрема, лінгвіст Олена Новожилова каже, що знайшла багато помилок в аналізі ФСБ, а сама стаття авторства Семени не містить жодних закликів до порушення територіальної цілісності Росії.
3 серпня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя у справі кримського журналіста Миколи Семени відмовився дистанційно допитати як свідків головного редактора проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії Володимира Притулу і голову правління експертної групи «Сова» Михайла Савву.
На фото - Микола Семена
Фото: "Радіо Свобода"