Суд у «справі Семени» відмовився дистанційно допитати головреда сайту Крим.Реалії
Суд у «справі Семени» відмовився дистанційно допитати головреда сайту Крим.Реалії
Підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя у справі кримського журналіста Миколи Семени відмовився дистанційно допитати як свідків головного редактора проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії Володимира Притулу і голову правління експертної групи «Сова» Михайла Савву.
Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
На засіданні 3 серпня адвокат Олександр Попков подав клопотання, щоб допит провели в режимі відеоконференції. Адвокат пояснив, що Савва і Притула не можуть приїхати до Сімферополя, оскільки побоюються за свою безпеку на території анексованого Криму.
Сторона захисту планує продовжити представляти свої докази.
На попередньому засіданні у «справі Семени» суд заслухав фахівців з боку захисту, а також експерта ФСБ Росії, яка писала висновок у справі Миколи Семени. Крім того, суд долучив до матеріалів справи резолюцію Генасамблеї ООН щодо прав людини в Криму, ухвалену в грудні 2016 року, що містить абзац про права журналіста.
Звинувачення проти 66-річного журналіста ґрунтуються на статті, яку він написав для сайту Радіо Свобода Крим.Реалії в 2015 році.
Як повідомляв «Детектор Медіа», на засіданні 18 липня суд долучив до матеріалів справи резолюцію Генасамблеї ООН щодо прав людини в анексованому Криму, ухвалену в грудні 2016 року, яка містить абзац про права журналіста.
Свідки та експерти, викликані захистом, також оскаржують результати лінгвістичної експертизи, проведеної управлінням ФСБ Росії на окупованому півострові. Зокрема, лінгвіст Олена Новожилова каже, що знайшла багато помилок в аналізі ФСБ, а сама стаття авторства Семени не містить жодних закликів до порушення територіальної цілісності Росії.
Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
20 січня 2017 року Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, в статті журналіста були виявлені «заклики до порушення територіальної цілісності Росії».
На фото - Микола Семена
Фото: "Радіо Свобода"