Довгі паролі та ліцензійні програми: журналістів навчають безпеці в інтернеті

Довгі паролі та ліцензійні програми: журналістів навчають безпеці в інтернеті

27 Липня 2017
2034

Довгі паролі та ліцензійні програми: журналістів навчають безпеці в інтернеті

2034
Тренінги з кібербезпеки проводять Національна спілка журналістів України та Національне агентство «Укрінформ»
Довгі паролі та ліцензійні програми: журналістів навчають безпеці в інтернеті
Довгі паролі та ліцензійні програми: журналістів навчають безпеці в інтернеті

Навчити журналістів захищати свою пошту та акаунти в соцмережах, розрізняти види шкідливого програмного забезпечення, встановлювати безпечні паролі та двофакторну аутентифікацію, користуватися парольними менеджерами – це та інше передбачено в ході тренінгів з кібербезпеки, які проводить Національна спілка журналістів України та Національне агентство  «Укрінформ».

Як повідомили «Детектору Медіа» в прес-службі НСЖУ, у першому модулі тренінгу взяли участь 20 журналістів, значна частина з них – це співробітники національного інформагентства  «Укрінформ». Також був проведений конкурсний відбір за поданими заявками від редакцій столичних ЗМІ.  

«Для нас важливі ініціативи, пов’язані з навчанням журналістів, підвищенням їхніх професійних знань. Ми в НСЖУ засуджуємо випадки використання і поширення персональних даних журналістів, які потім стають причиною розпалювання ворожнечі в соцмережах, навішування ярликів чи будь-яких звинувачень. Тому підтримуємо можливості, які допоможуть журналістам озброїтися і захиститися від якихось інцидентів. Не варто применшувати міру  інформаційних загроз для  повсякденної діяльності журналіста», – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Ініціатор проведення тренінгу, відома журналістка Укрінформу Лана Самохвалова також наголошує, що сьогодні проблема персональної безпеки в Інтернеті стає актуальною для кожного журналіста.

«Оскільки Україна є головною мішенню кіберпідрозділів РФ, тут необхідно піднімати та поширювати знання про самозахист та елементарні правила персональної безпеки в Інтернеті. Найбільш уразливими у кібервійні є українські держслужбовці, співробітники підприємств критичної інфраструктури та журналісти, - зауважує пані Самохвалова. - Зламані електронні скриньки українських журналістів можуть бути загрозою не лише їм, бо з них можуть почати поширювати недостовірну інформацію. Адресатами ураженої скриньки можуть бути державні відомства та прес-служби стратегічно важливих підприємств України, куди хакер може відіслати шкідливе програмне забезпечення під видом легітимного користувача».

За словами тренера з кібербезпеки Кирила Гобреняка, головні джерела загроз для журналіста та й будь-якого користувача в інтернеті – це посилання, додатки в листах і носії інформації.

Він наголосив на важливості використання довгих паролів, а також ліцензійного програмного забезпечення. «Найгірше – це один маленький пароль на всі акаунти, - каже пан Кирило. - Якщо ви завантажуєте безкоштовні програми, то робите ваш комп’ютер вразливим до шкідливого програмного забезпечення».

Також тренер радить встановлювати спеціальні мобільні додатки для захисту телефонів, ставити налаштування в браузерах, які попереджають про відкриття шкідливих ресурсів та сторінок.

Як повідомляв «Детектор Медіа», в Україні виявили новий небезпечний комп’ютерний вірус: антивірус Dr.Web попередив про поширення банківської вірусної програми BankBot, яку підчепили смартфони на Android в десятках країн

Фото: Информ-UA

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2034
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду