Семена повідомляє, що суд в Криму затягує його справу
Про це він розповів у ефірі «Радіо "Крим.Реалії"».
«Процес по розгляду моєї справи ніяк не дійде до стадії подання доказів захисту і все ще триває розгляд доказів обвинувачення. Суд не надто поспішає, призначає засідання приблизно раз у два тижні», – сказав журналіст.
Пан Семена також повідомив, що для нього дуже важлива моральна підтримка з боку колег і правозахисників. Зокрема, журналіст подякував правозахисній організації «Меморіал», де кримінальну справу проти журналіста недавно визнали політично мотивованою.
«Я не припускав, що настільки авторитетна правозахисна організація цікавиться моєю справою і, більш того, знає її в досить докладному вигляді. Раніше з оголошенням про незаконне і політично вмотивоване кримінальне переслідування у цій справі мене підтримали 27 міжнародних правозахисних організацій, що було для мене великою підтримкою», – розповів Семена.
Сам журналіст звинувачення російського слідства відкидає і пояснює, що зараз підконтрольна Кремлю влада Криму «видавлює» незалежних журналістів з півострова.
«Сьогодні журналістська спільнота Криму абсолютно іншої якості. Ті журналісти, які дійсно були професійними, які дотримувалися всіх норм журналістської діяльності, вони видавлені з Криму, всім довелося виїхати, за винятком тих, на кого наклали підписку про невиїзд. Залишилися тільки ті журналісти, які пішли служити новому режиму, а там зовсім інші моральні якості», – сказав він.
Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу протии позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
20 січня 2017 року в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільненняКриму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії». Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.
Міністерство закордонних справ України (МЗС) вимагає від Росії припинити переслідування журналістів в окупованому Криму.
Адвокат українського журналіста Миколи Семени Еміль Курбедінов сказав, що сподівається на умовний термін для свого підзахисного в підконтрольному Росії суді в окупованому Криму. Сторона захисту у справі готує матеріали для позову до Європейського суду з прав людини.
14 червня суд в анексованому Криму переніс засідання у справі журналіста Миколи Семени через неявку перекладача з української на російську мову з боку звинувачення на 21 червня.
21 червня не відбулося судове засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени через неявку свідка – експерта ФСБ Росії.
На фото - Микола Семена
Фото: hromadske.ua