У Криму суд у справі Семени перенесли через неявку свідків звинувачення
У Криму суд у справі Семени перенесли через неявку свідків звинувачення
Про це повідомляє «Крим.Реалії».
За даними видання, прокурор висловився за примусовий привід свідків звинувачення.
«Сам пан Семена зазначив, що не бачить сенсу в приводі свідка Костюк (ім'я свідка на судовому засіданні не прозвучало – ред.), оскільки він не знає цю жінку, і не вважає, що вона може повідомити щось нове.
У той же час підсудний підтримав привід Сергія Мєшкового, зазначивши, що це єдиний зі свідків, кого він знає особисто», – пише «Крим.Реалії».
Також, як зазначено, пан Семена підкреслив, що в протоколі допиту Мєшкового міститься багато відомостей, що не відповідають дійсності. У зв'язку з цим він припустив, що «свідку просто соромно або він зовсім не давав таких свідчень і в суді може від них відмовитися».
Повідомляється, що суд постановив забезпечити примусове приведення обох свідків на 14.00 10 травня.
Нагадаємо, у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу протии позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд. 18 квітня відбулося чергове засідання у кримінальній справі Семени. На допит з'явився лише один свідок – Юлія Кожем'якіна, яка розповіла, що була понятою під час огляду сторінки інтернет-видання з матеріалом Миколи Семени. При цьому свідок не змогла відповісти на запитання адвокатів щодо обставин цього огляду публікації.
3 травня відзначається Всесвітній день свободи преси. НСЖУ у цей день закликав колег добиватися волі для журналістів Семени і Сущенка. Міністерство інформаційної політики України у цей день також закликає суспільство звернути увагу на справи кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка та журналіста «Радіо Свободи» Миколи Семени.
Міністерство закордонних справ України (МЗС) вимагає від Росії припинити переслідування журналістів в окупованому Криму.