Рада Європи бере на громадський контроль справу побиття тележурналістів у Бердянську

Рада Європи бере на громадський контроль справу побиття тележурналістів у Бердянську

5 Квітня 2017
1437

Рада Європи бере на громадський контроль справу побиття тележурналістів у Бердянську

1437
Офіційний сайт Ради Європи «Платформа щодо захисту і гарантій безпеки журналістів» в черговий раз привертає увагу європейської громадськості до порушень прав співробітників ЗМІ в Україні та відсутності відповідної реакції правоохоронних органів на подібні інциденти. В матеріалі, розміщеному на порталі, констатується бездіяльність українських силовиків за фактом нападу на знімальну групу в Бердянську.
Рада Європи бере на громадський контроль справу побиття тележурналістів у Бердянську
Рада Європи бере на громадський контроль справу побиття тележурналістів у Бердянську

Про це йдеться у повідомленні Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

«Платформа щодо захисту і гарантій безпеки журналістів» відзначає, що 10 липня 2016 року в Бердянську (Запорізька область) телегрупа у складі журналіста Володимира Головатого і його телеоператора під час зйомок сюжету про неправомірне захоплення місцевого готелю групою осіб, була атакована людьми в «воєнізованій уніформі».

В інформації Ради Європи підкреслюється, що ці протиправні дії відбулися в присутності співробітників місцевої поліції. При цьому правоохоронці ніяк не прореагували на порушення закону.

У повідомленні наголошується, що правопорушники, які напали на телегрупу, відібрали у журналістів відеокамеру і викрали з неї карту пам'яті. Побиті телевізійники були доставлені в місцевий  госпіталь для лікування. При цьому лікарі діагностували у журналіста Володимира Головатого струс мозку.

Репортер подав заяву до місцевого відділення Національної поліції. Справа розслідується Управлінням Бердянської районної прокуратури.

Водночас, як наголошується в матеріалі порталу Ради Європи, в Національній спілці журналістів України розцінюють цей випадок як прояв повної безкарності осіб, які вчинили протиправне діяння проти співробітників ЗМІ.

Раніше про солідарність із бердянськими тележурналістами заявила Європейська федерація журналістів (ЄФЖ). На сайті ЄФЖ наголошується, що показовими справами безкарності за злочини проти журналістів в Україні є неналежне розслідування та відповідно, непокараність по інцидентах із побиття фотожурналіста Ігоря Єфімова в Черкасах та побиття тележурналістів у Бердянську.

Платформа Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів (Платформа) є публічним простором, що має на меті  захист журналістів, надання кращої відповіді на загрози і випадки насильства щодо працівників медіа і створення механізму раннього попередження і можливостей реагування в рамках Ради Європи.

Платформа – це інструмент, що працює он-лайн. Він надає можливість знайти усі  повідомлення про загрози, що стосуються країн-членів Ради Європи, інформацію щодо реагування країн-членів (урядів) на повідомлення, інформаційні бюлетені та статистку, розподілену по темам повідомлень:  замахи на фізичну безпеку журналістів, затримання та ув’язнення журналістів, переслідування та залякування журналістів, безкарність та інші дії, що мають негативний вплив на свободу медіа.

Нагадаємо, 7 червня 2016 року у Бердянську невідомий намагався перешкодити роботі журналістів ТРК «Юг», які вели зйомку мітингу біля Бердянського міськрайонного суду, що розглядав справу депутата Бердянської міської ради Віктора Цуканова.

1 липня 2016 року під час рейду спеціальної комісії у складі фахівців адмінвідділу Бердянського виконкому, Азовської морської екологічної інспекції, представників Бердянського відділу поліції і КП «Центральний ринок» власник кафе-піцерії «Думка» напав на оператора телеканалу «ТБ-Бердянськ».

У лютому директор міської телекомпанії «ТБ-Бердянськ» Вікторія Горбатко повідомила про бездіяльність правоохоронних органів щодо розслідування випадків із нападами на журналістів ТРК «Юг» у Бердянську.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1437
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду