17:32
Вівторок, 14 Лютого 2017

У Чернівцях журналістів каналу ТВА не впустили до зали суду, який мав бути відкритим

13 лютого в Першотравневому суді Чернівців журналістка та телеоператор телеканалу ТВА не змогли потрапити на перше судове засідання у справі резонансного вбивства.
У Чернівцях журналістів каналу ТВА не впустили до зали суду, який мав бути відкритим
У Чернівцях журналістів каналу ТВА не впустили до зали суду, який мав бути відкритим

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

За словами журналістки телеканалу ТВА Олександри Губки, у суді знімальній групі спершу сказали зачекати за дверима судової зали, а потім просто не впустили.

Зали засідань суду обладнані електронним замком, а тому просто відкрити двері ззовні неможливо. Прохання до охоронців чи працівників суду впустити в залу не діяли.

«Нас запросила на засідання потерпіла сторона у справі (родина вбитого. - ІМІ). За 15 хвилин до початку судового засідання ми з оператором вже були в суді біля судової зали, де мало відбутись слухання. Секретар суду сказала, що нам повідомлять, коли можна буде зайти і зайшла в залу. Ми чекали 2 години під дверима, але нас так і не впустили на засідання. Ми стукали, просили охоронців, але марно», - розповіла журналістка.

В Першотравневому районному суді Чернівців регіональному кореспонденту ІМІ в Чернівецькій області повідомили, що сталось непорозуміння, і до цього випадку зі скаргами ніхто не звертався. Судові засідання відкриті, а коли стаються подібні ситуації, то радять звертатись до адміністрації суду.

«Це кримінальна справа, тому згідно з КПК на проведення зйомки необхідна згода суду, - сказав медіаюрист Роман Головенко. - Але проблема в тому, що наші судді зазвичай у цейтноті, а не будучи учасником судового процесу журналістові іноді реально важко вклинитися в його перебіг, аби заявити клопотання про зйомку. Тому його варто подавати заздалегідь, десь за день до засідання». 

Нагадаємо, Рада суддів України пропонує Національній школі суддів ввести спеціальний навчальний курс для суддів щодо розгляду кримінальних справ в сфері захисту свободи засобів масової інформації та щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
539
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop