Фейгін повідомив, хто є сусідом Сущенка по камері в СІЗО «Лефортово»

Фейгін повідомив, хто є сусідом Сущенка по камері в СІЗО «Лефортово»

10 Жовтня 2016
1749

Фейгін повідомив, хто є сусідом Сущенка по камері в СІЗО «Лефортово»

1749
Марк Фейгін, адвокат українського журналіста Романа Сущенка, повідомив подробиці зустрічі з підзахисним у СІЗО «Лефортово» 10 жовтня.
Фейгін повідомив, хто є сусідом Сущенка по камері в СІЗО «Лефортово»
Фейгін повідомив, хто є сусідом Сущенка по камері в СІЗО «Лефортово»

Про це адвокат написав в своєму Twitter.

«Так, Роман Сущенко в Лефортово в двомісній камері з сусідом. Сусід із засуджених у справі Хізб-ут-Тахрір», - написав Марк Фейгін.

«У камері у Романа холодильник, телевізор і радіо. У неділю журналіст з Парижа Сущенко побачив передачу Кисельова. Чистий Пляс Пігаль», - зазначив адвокат.

В ефірі «112 Україна» Марк Фейгін пояснив, що пробув у Романа Сущенка 4 години.

«Десь 4 години ми з ним спілкувалися, ми обговорили майже всі питання. І стосовно справи, і щодо всього, що відбувається навколо. Ми зуміли, по-перше, письмово скласти його свідчення, які будуть долучені. Над ними ще треба попрацювати пару днів, але вони будуть долучені до матеріалів справи. Його версія подій, те, що з ним відбувалося. Він в порядку.

Йому вже занесли передачу Романа Цимбалюка з УНІАН, ще минулого тижня. Сьогодні йому передали речі. Він говорить, у нього величезний баул. І гроші на рахунок надійшли. Почуває він себе добре.

Я йому приніс величезний дайджест, сторінок на 70, який "Укрінформ" зробив для нього з публікаціями, всякими побажаннями, підтримкою журналістів. Він із задоволенням читав, був дуже підбадьорений. Добре відгукувався про журналістів, які несподівано надали йому підтримку, з якими він давно не спілкувався. Для нього це було великою підтримкою з волі. І українська, і світова преса там. Практично все, що в цей тиждень виходило найбільш істотне, ми йому все дали. На "112" теж є посилання», - розповів адвокат.

Марк Фейгін також підтвердив, що український консул відвідає Романа Сущенка в п'ятницю, 14 жовтня.

«Він отримав лист про це з відповідних відомств, з російського МЗС. Консул не займається кримінальною справою, бо то йому навіть не дозволять про це розмовляти. Але без Міністерства закордонних справ, без консульської підтримки нам Романа не врятувати», - зазначив захисник.

Раніше Марк Фейгін повідомив, що сьогодні, 10 жовтня, йому вдалося зустрітися з підзахисним, якого утримують в московському СІЗО «Лефортово» за звинуваченням у шпигунстві. Роман Сущенко подякував колегам за підтримку.

Як повідомляв «Укрінформ», 11 і 12 лютого російські силовики провели серію обшуків і затримань в будинках прихильників ісламу в Криму. Всього було затримано 14 осіб. Слідчі ФСБ звинуватили їх в участі у діяльності забороненої в Росії організації «Хізб-ут-Тахрір». Правозахисний центр «Меморіал» визнав політичними в'язнями чотирьох кримських мусульман (Руслана Зейтулаєва, Ферата Сайфулаєва, Рустема Ваітова і Нурі Примова), які першими були заарештовані окупантами по так званій справі «Хізб ут-Тахрір».

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката,незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту. 

Міністерство закордонних справ спершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени. 

На фото – Марк Фейгін

Фото: «Укрінформ»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1749
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду