Російське слідство в своєму обвинуваченні не переконало в існуванні провини Сущенка - Фейгін
Російське слідство в своєму обвинуваченні не переконало в існуванні провини Сущенка - Фейгін
Український журналіст Роман Сущенко не визнає своєї провини за оголошеною російським слідством сьогодні, 7 жовтня, офіційною підозрою в шпигунстві. Його адвокат Марк Фейгін підтвердив, що від дачі показань журналіст відмовився.
Про це Марк Фейгін розповів в ефірі «112 Україна».
Адвокат повідомив, як саме відбулось у СІЗО «Лефортово» Москви зачитування обвинувачення Роману Сущенку.
«Тривало це все годину з гаком. Дійсно, пред'явили постанову про притягнення як обвинуваченого за ст. 276 "Шпигунство". Мене і мого підзахисного вони не переконали, провину ми не визнаємо. Ми відмовилися від дачі показань сьогодні і маємо намір надалі письмово викласти позицію сторони захисту, насамперед самого Романа, і представити через клопотання до матеріалів слідства», - розповів Марк Фейгін.
Він повідомив, що у нього була можливість поспілкуватися із Романом Сущенком протягом 15 хвилин щодо низки питань. Наступного разу він відвідає його у понеділок, 10 жовтня. Журналіст вже був у робі.
За його словами, питання допуску українського консула до Романа Сущенка, ймовірно, вже вирішене.
«Ми обговорювали питання, коли пустять консула, я так зрозумів, як мені здалося, що це питання вже вирішене. Він передавав привіт мамі, казав, що з його вагою все нормально, передавав привіт дружині й дочці. Він дякував усім, хто включився в боротьбу за нього. Його агентство складає дайджести для нього, я привезу йому в понеділок, його це цікавить, він же журналіст. Щось для нього несподівано, щось передбачувано. Він радий, що його не кидають і що за нього якось борються», - сказав адвокат.
Як стало відомо, сьогодні, 7 жовтня, у Російській Федерації українському журналісту Роману Сущенку було висунуто офіційне звинувачення в шпигунстві.
Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з оголошенням ФСБ РФ офіційного обвинувачення журналісту, власному кореспонденту національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Роману Сущенку.
Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».
«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката,незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту.
Міністерство закордонних справ спершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.
5 жовтня Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени.
Більше за темою читайте тут.
На фото - Марк Фейгін