Російське слідство в своєму обвинуваченні не переконало в існуванні провини Сущенка - Фейгін

Російське слідство в своєму обвинуваченні не переконало в існуванні провини Сущенка - Фейгін

7 Жовтня 2016
1404

Російське слідство в своєму обвинуваченні не переконало в існуванні провини Сущенка - Фейгін

1404
Український журналіст Роман Сущенко не визнає своєї провини за оголошеною російським слідством сьогодні, 7 жовтня, офіційною підозрою в шпигунстві. Його адвокат Марк Фейгін підтвердив, що від дачі показань журналіст сьогодні відмовився.
Російське слідство в своєму обвинуваченні не переконало в існуванні провини Сущенка - Фейгін
Російське слідство в своєму обвинуваченні не переконало в існуванні провини Сущенка - Фейгін

Український журналіст Роман Сущенко не визнає своєї провини за оголошеною російським слідством сьогодні, 7 жовтня, офіційною підозрою в шпигунстві.  Його адвокат Марк Фейгін підтвердив, що від дачі показань журналіст відмовився.

Про це Марк Фейгін розповів в ефірі «112 Україна».

Адвокат повідомив, як саме відбулось у СІЗО «Лефортово» Москви зачитування обвинувачення Роману Сущенку.

«Тривало це все годину з гаком. Дійсно, пред'явили постанову про притягнення як обвинуваченого за ст. 276 "Шпигунство". Мене і мого підзахисного вони не переконали, провину ми не визнаємо. Ми відмовилися від дачі показань сьогодні і маємо намір надалі письмово викласти позицію сторони захисту, насамперед самого Романа, і представити через клопотання до матеріалів слідства», - розповів Марк Фейгін.

Він повідомив, що у нього була можливість поспілкуватися із Романом Сущенком протягом 15 хвилин щодо низки питань. Наступного разу він відвідає його у понеділок, 10 жовтня. Журналіст вже був у робі.

За його словами, питання допуску українського консула до Романа Сущенка, ймовірно, вже вирішене.

«Ми обговорювали питання, коли пустять консула, я так зрозумів, як мені здалося, що це питання вже вирішене. Він передавав привіт мамі, казав, що з його вагою все нормально, передавав привіт дружині й дочці. Він дякував усім, хто включився в боротьбу за нього. Його агентство складає дайджести для нього, я привезу йому в понеділок, його це цікавить, він же журналіст. Щось для нього несподівано, щось передбачувано. Він радий, що його не кидають і що за нього якось борються», - сказав адвокат.

Як стало відомо, сьогодні, 7 жовтня, у Російській Федерації українському журналісту Роману Сущенку було висунуто офіційне звинувачення в шпигунстві.

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з оголошенням ФСБ РФ офіційного обвинувачення журналісту, власному кореспонденту національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Роману Сущенку.

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката,незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту. 

Міністерство закордонних справ спершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.

5 жовтня  Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени

Більше за темою читайте тут.

На фото - Марк Фейгін

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1404
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду