НСЖУ закликає міжнародні медіаорганізації втрутитися у ситуацію із арештом українського власкора у Москві
НСЖУ закликає міжнародні медіаорганізації втрутитися у ситуацію із арештом українського власкора у Москві
Про це «Детектору медіа» повідомив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.
За його словами, спілка поділяє обурення з приводу арешту журналіста.
«Щодо реакції на брутальне затримання та можливості надати правову допомогу або виявити солідарність НСЖУ вже звернулася до Міжнародної Федерації журналістів, Європейської Федерації журналістів, Союзу журналістів Росії. Про резонансну подію поінформовано також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи медіа.
Сподіваємось широкий поголос та увага до очевидної абсурдності "шпигунської" справи допоможуть Романові вийти на волю», – зазначив панТоміленко.
Нагадаємо, «Открытая Россия» повідомила, що члени Громадської спостережної комісії (ГСК) Москви (Росія) виявили в СІЗО «Лефортово» журналіста агенції «Укрінформ» Романа Сущенка, якого Лефортівський суд Москви заарештував по звинуваченню в «шпигунстві» (стаття 276 КК).
Роман Сущенко повідомив правозахисникам, що під час затримання на нього чинили психологічний тиск, слідчий не дозволив йому зателефонувати додому і повідомити дружині про свій арешт.
Слідство ФСБ надало йому державного адвоката. Роман Сущенко попросив правозахисників зв'язатися з консулом України в Москві. Український консул уже підтвердив їм інформацію про арешт цього журналіста в Росії.
Роман Сущенко працював спеціальним кореспондентом «Укрінформу» в Парижі. Наприклад, у жовтні 2013 року він опублікував свою статтю на сайті «Укрінформу» під назвою «Чорний рік для газет у Франції: втеча в цифру».
Пізніше Міністерство інформаційної політики України зробило заяву щодо затримання у Москві журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка.
Українське національне агентство «Укрінформ» поширило заяву щодо затримання у Москві власного кореспондента агентства у Франції Романа Сущенка