НМПУ вимагає негайної реакції української влади на затримання журналістів у Криму
НМПУ вимагає негайної реакції української влади на затримання журналістів у Криму
Про це йдеться на сайті НМПУ.
«Від імені організації, яка об’єднує понад тисячу журналістів, вимагаю у державних органів вжити всіх заходів, щоб не допустити їхнього арешту», - сказав Юрій Луканов.
Він також заявив, що звинувачення кримських журналістів Миколи Семени, Леньяри Абібулаєвої та ще однієї громадянки Руслани Люманової у сепаратизмі, які за інформацією медіапрофспілки, їм висувають, є абсурдними.
«Те, що їх привезли на допит у ФСБ свідчить про те, що окупаційна влада в Криму продовжує лінію на “зачищення” півострова від залишків вільної журналістики. Вона намагається посіяти страх, щоб залякати тих, хто не боїться ще передавати правдиву інформацію з Криму», - сказав він.
На думку Юрія Луканова, відбувається жорсткіше продовження тієї політичної лінії, яка вже здійснювалася в окупованому Росією Криму раніше. На півострові періодично відбуваються обшуки у кримських журналістів, їх затримували, допитували, а проти Анни Андрієвської порушили кримінальну справу.
Раніше Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він заявив, що НМПУ готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням «вплинути» на ситуацію. «Не хочу бути поганим пророком. Але, схоже, це буде арешт, закриють людину в СІЗО. Ми попередньо попередили всі наші партнерські організації, в тому числі правозахисні, з проханням відреагувати на цю справу», – підкреслив він.
Нагадаємо, сьогодні, 19 квітня, російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну проти журналіста видання «Крим.Реалії» Миколи Семени (проект української служби «Радіо Свобода») за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».
Про кримінальну справу щодо журналіста повідомила так звана «прокурор» Криму Наталія Поклонська: «Відносно журналіста видання порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 280.1 КК РФ. Цим журналістом була підготовлена й опублікована стаття, в якій наводяться висловлювання, спрямовані на порушення територіальної цілісності РФ, що не дозволено ні журналістам, ні будь-кому іншому».
Пізніше адвокат Еміль Курбедінов повідомив про обшуки у ще двох кримських журналістів, крім обшуку в Миколи Семени, про який стало відомо раніше. За його інформацією, після обшуку, журналістів відвезли в управління російської ФСБ у Сімферополі. «Обшук проведено у трьох кримських журналістів і їх вивозять в управління ФСБ. Це Леньяра Абібулаєва, Люманова Руслана і Микола Семена. По-моєму, Миколі Семені висуватимуть звинувачення», – сказав Еміль Курбедінов.
Кримськотатарська журналістка Лілія Буджурова також підтвердила обшук у Миколи Семени. «Сьогодні провели обшуки у Миколи Семени, Леньяри Абібуллаєвої і Руслани Люманової.У Миколи вилучили техніку. На комп'ютері знайшли статті, написані для Крим.Реалії. Обшук закінчено, наразі Семену вивозять на допит, ймовірно в ФСБ. Зв'язок телефоном з ним перервався», - написала Ліля Буджурова у Facebook.
Водночас підконтрольний російській окупаційній владі Криму сайт «Крыминформ» повідомляє про проведення обшуків російськими силовиками у кримських журналістів за сімома адресами.
Координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомила, що наразі правозахисники намагаються зв'язатися із журналістами, які після обшуків затримані сьогодні, 19 квітня, в окупованому Росією Криму.
На фото - Юрій Луканов