«Медіа Група Україна» поскаржилася Нацраді та Держкіно на російський контент на «1+1» – «1+1» відповів, що забороненого продукту не транслює

«Медіа Група Україна» поскаржилася Нацраді та Держкіно на російський контент на «1+1» – «1+1» відповів, що забороненого продукту не транслює

10 Липня 2015
4325

«Медіа Група Україна» поскаржилася Нацраді та Держкіно на російський контент на «1+1» – «1+1» відповів, що забороненого продукту не транслює

4325
«Медіа Група Україна» поскаржилася Нацраді та Держкіно на російський контент на «1+1» – «1+1» відповів, що забороненого продукту не транслює
«Медіа Група Україна» поскаржилася Нацраді та Держкіно на російський контент на «1+1» – «1+1» відповів, що забороненого продукту не транслює

Медіахолдинг «Медіа Група Україна» (МГУ) звернулася до керівництва Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також до керівництва Державного агентства з питань кіно із запитом щодо трансляції в ефірі каналу «1+1» російських фільмів «Гадалка» та «Слепая», які, за даними МГУ, вироблені у 2014-2015 роках, а отже, їх трансляція є порушенням українського законодавства. Про це увечері 10 липня повідомила піар-служба МГУ.

 

У зверненні МГУ повідомляє, що фільми «Гадалка» та «Слепая» вироблені у РФ у 2014-2015 роках, тобто ці фільми є забороненими до розповсюдження відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» від 5 лютого 2015 року.

 

У зв'язку з цим «Медіа Група Україна» просить Держкіно повідомити, чи видавались ТОВ «Телерадіокомпанія "Студія 1+1"» або іншим особам державні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування цих фільмів, а в разі якщо такі прокатні посвідчення були видані, пропонує невідкладно їх анулювати як такі, що суперечать вимогам закону.

 

У разі, якщо прокатні посвідчення не видавались, МГУ просить Національну раду з питань телебачення і радіомовлення негайно вжити заходів щодо припинення правопорушення з боку ТОВ «Телерадіокомпанія "Студія 1+1"» у зв'язку з ефірною трансляцією фільмів «Гадалка» та «Слепая», здійснити перевірку діяльності ТОВ «Телерадіокомпанія "Студія 1+1"», а також вжити інших заходів у відповідності до цього правопорушення.

 

«Медіа Група Україна» надіслала свої запити на інформацію до Нацради та Держкіно 9 липня та розраховує на відповідь упродовж п'яти робочих днів.

 

Голова Держкіно Пилип Іллєнко поки що не зміг прокоментувати «Детектор медіа» закиди «Медіа Групи Україна» та повідомити, чи є в «1+1» чинні прокатні посвідчення на серіали «Гадалка» та «Слепая». «Якщо є скарга - вона буде розглянута швидко і в межах нашої компетенції, ми будемо розбиратися в ситуації», - пообіцяв він.

 

У піар-департаменті групи «1+1 медіа» «Детектор медіа» повідомили, що канал не показує сезони проектів «Ворожка» і «Сліпа» 2014 і 2015 років, а крім того ці телевізійні продукти не є серіалами, а кваліфікуються як передачі, тобто «1+1» не показує забороненого російського контенту.

 

«Ми раді, що після скандалу довкола серіалу "ФЕС" та анулювання його прокатного посвідчення "Медіа Група Україна" нарешті звернула увагу на серіали, що виходять в українському ефірі. Водночас хочемо відзначити, що телеканал "1+1" не транслює сезони проектів "Ворожка" і "Сліпа" 2014 і 2015 років. Хочемо також звернути увагу на те, що зазначені продукти не є серіалами, а кваліфікуються як передачі, а тому не підпадають під дію законів "Про кінематографію" та "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України"», - зазначили в піар-департаменті «1+1 медіа».

 

Напередодні заступник голови Нацради Григорій Шверк у коментарі журналістам наголосив, що Нацрада не має змоги карати телеканали за порушення закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України». Нацрада лише має повноваження моніторити ефір, а про виявлені ознаки порушень повідомляє Держкіно, який і має накладати на мовників санкції - штрафи, якщо вони показують заборонені фільми без прокатних посвідчень. Однак Держкіно поки що не має Порядку накладання штрафів, тому не може їх застосовувати.

 

Нагадаємо, раніше група «1+1 медіа» звинуватила «Медіа Групу Україна» та Держкіно в спробі адаптувати і легалізувати заборонений російський контент як український. 24 червня генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко заявив, що Держкіно видало прокатне посвідчення переробленому російському серіалу «Слід», заявленому як український серіал «Фактологічна експертна служба: міжнародний відділ кримінальних розслідувань» виробництва каналу «Україна». На його думку, такий крок перекреслює процес розвитку виробництва вітчизняних серіалів, який щойно почався.

 

У відповідь у Держкіно повідомили, що не мали жодних правових підстав для відмови каналу «Україна» у видачі прокатного посвідчення телесеріалу «ФЕС». Водночас відомство визнало, що в чинному законодавстві, яке регулює кінематографію, є прогалини, підзаконний акт для усунення яких розробляється. Разом з тим Держкіно за зверненням правовласника скасувало державну реєстрацію та визнало недійсними прокатні посвідчення на російський телесеріал «Слід».

 

Директор холдингу «Медіа Група Україна» і телеканалу «Україна» Євген Лященко пояснив, що телеканал «Україна» викупив відзняті робочі матеріали російського серіалу «Слід» і франшизу та зробив на їхній основі новий продукт. За його словами, телекомпанія провела додаткові зйомки, зробила комп'ютерну графіку та новий монтаж.

 

Зрештою, 2 липня Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно прийняла рішення про відкликання прокатного посвідчення серіалу «ФЕС» («Фактологічна експертна служба: міжнародний відділ кримінальних розслідувань»).

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4325
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду