Арсен Аваков вважає, що продовжувати ліцензію каналу «Інтер» - аморально

Арсен Аваков вважає, що продовжувати ліцензію каналу «Інтер» - аморально

28 Травня 2015
3339

Арсен Аваков вважає, що продовжувати ліцензію каналу «Інтер» - аморально

3339
Арсен Аваков вважає, що продовжувати ліцензію каналу «Інтер» - аморально
Арсен Аваков вважає, що продовжувати ліцензію каналу «Інтер» - аморально

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що стосовно каналу «Інтер» наразі розслідуються три кримінальні справи, і з огляду на це не вбачає можливим продовження телеканалу ліцензії. Про це він сказав в інтерв'ю виданню «ЛІГАБізнесІнформ».

 

«Сьогодні (25 травня) за зверненням народних депутатів відкрито два кримінальні виробництва по Інтеру. Перша - щодо незаконної передачі частини акцій. Друге - по часу мовлення: за ліцензією вони могли мовити 20 годин, а робили це 24 години, тобто, незаконне збільшення мовлення. Третя справа в прокуратурі з приводу підробленої підпису Плужникова. І ось на тлі маси порушень законодавства пропонується продовжити Інтеру ліцензію на 10 років. Це неправильно і аморально. Я вважаю, що суспільство повинно сказати своє слово. Я роблю все, що можу», - заявив міністр Аваков.

Він також заявив, що частина фракції «Блок Петра Порошенка» (БПП) в Верховній Раді блокує прийняття законів, які б могли вплинути на ситуацію навколо каналу «Інтер».

 

«Ніхто не приховує, що деяка частина депутатів БПП безпосередньо залежить від Льовочкіна. Це особливості нашої національної політики: ми маємо одну з коаліційних партій в БПП, яка так чи інакше афілійована з Льовочкіним. Саме тому не голосуються в парламенті законопроекти, які могли б привести в порядок той же телеканал Інтер, де значна пряма частка російських інвестицій мала місце до самого останнього часу, а потім кудись зникла. Саме тому Левочін дозволяє собі сидіти в парламенті», - заявив Арсен Аваков.

 

Нагадаємо, 26 травня Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ України повідомило, що проводить розслідування щодо незаконної передачі акцій телеканалу «Інтер» і незаконного контролю за редакційною політикою каналу. Згідно  інформацією МВС, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

 

30 березня група депутатів від «Народного фронту» попросили Генеральну прокуратуру України допитати власників групи Іnter Media Group Limited Сергія Льовочкіна, Дмитра Фірташа, а також колишнього власника медіагрупи Валерія Хорошковського з приводу придбання медіагрупи. Сергій Льовочкін розцінив це як тиск «Народного фронту» на опозицію, а телеканал «Інтер» розцінив це як спробу політичного тиску на канал.

 

7 квітня голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький від імені «Народного фронту» наполягав на виступі з парламентської трибуни генерального прокурора, який повинен відреагувати на депутатське звернення й озвучити повну і правдиву інформацію щодо власників телеканалу «Інтер».

 

14 квітня стало відомо, що Генпрокуратура розслідує викуп частки «Інтера» у «Первого канала» компанією GDF Media Limited і Inter Media Group Limited Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна як фінансування терроризму. Крім того у прокуратурі в іншому кримінальному провадженні розслідують  можливу підробку підпису нині покійного Ігоря Плужнікова при відчуженні телеканалу «Інтер».

 

20 травня народний депутат від «Народного фронту» Микола Княжицький, заявив, що телеканал «Інтер» не має законних підстав для продовження ліцензії на мовлення.

 

28 травня засідання Нацради, на якому могло бути розглянуто питання про продовження ліцензії каналу «Інтер», не відбулося через відсутність кворуму. Водночас заступник голови Нацради Григорій Шверк повідомив, що юридичний департамент Нацради вивчив ліцензійну справу «Інтера» та всі факти, викладені в заявах народних депутатів. На думку юридичного департаменту, у Нацради немає правових підстав не продовжувати ліцензію каналу «Інтер».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3339
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду