Генпрокуратура розслідує викуп частки «Інтера» у «Первого канала» як фінансування тероризму

Генпрокуратура розслідує викуп частки «Інтера» у «Первого канала» як фінансування тероризму

14 Квітня 2015
2239

Генпрокуратура розслідує викуп частки «Інтера» у «Первого канала» як фінансування тероризму

2239
Генпрокуратура розслідує викуп частки «Інтера» у «Первого канала» як фінансування тероризму
Генпрокуратура розслідує викуп частки «Інтера» у «Первого канала» як фінансування тероризму

Генпрокуратура порушила кримінальне провадження за фактом фінансування тероризму в рамках угоди про викуп Дмитром Фірташем і Сергієм Льовочкіним 29% акцій телеканалу «Інтер» у російського «Первого канала». Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит нардепа Ігоря Алексєєва від «Народного фронту», яку оприлюднило видання LB.ua.

 

«Внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом фінансування тероризму шляхом перерахування компанією GDF Media Limited 100 мільйонів доларів США на користь ВАТ "Первый канал" як плату за придбання 29% акцій телеканалу "Інтер" у рамках удаваного контракту за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.258-5 Кримінального кодексу», - сказано в документі.

 

Стаття 258-5 Кримінального кодексу має назву «Фінансування тероризму», її частина 3 передбачає покарання за фінансування тероризму, вчинене організованою групою чи в особливо великому розмірі, позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

 

Також у Генпрокуратурі нагадали, що розслідують в іншому кримінальному провадженні можливу підробку підпису Ігоря Плужнікова при відчуженні телеканалу «Інтер».

 

 

Нагадаємо, 3 лютого телеканал «Інтер» повідомив, що компанії GDF Media Limited і Inter Media Group Limited Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна викупили 29% акцій ПрАТ «Телеканал "Інтер"», які належали російському ВАТ «Первый канал», за $100 млн, довівши свою частку у власності «Інтера» до 100%.

 

4 лютого із системи розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦБФР) стало відомо, що пакет акцій ПрАТ «Телеканал "Інтер"» в розмірі 29%, що належав російському ВАТ «Первый канал», був перереєстрований на кіпрську компанію Vacea Ventures Limited.

 

30 березня група депутатів від «Народного фронту» попросили Генеральну прокуратуру України допитати власників групи Іnter Media Group Limited Сергія Льовочкіна, Дмитра Фірташа, а також колишнього власника медіагрупи Валерія Хорошковського з приводу придбання медіагрупи. Сергій Льовочкін розцінив це як тиск «Народного фронту» на опозицію, а телеканал «Інтер» розцінив це як спробу політичного тиску на канал.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2239
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду