АМКУ поки не давав згоду на придбання у російського «Первого канала» міноритарного пакету акцій «Інтера»

АМКУ поки не давав згоду на придбання у російського «Первого канала» міноритарного пакету акцій «Інтера»

3 Лютого 2015
4629

АМКУ поки не давав згоду на придбання у російського «Первого канала» міноритарного пакету акцій «Інтера»

4629
АМКУ поки не давав згоду на придбання у російського «Первого канала» міноритарного пакету акцій «Інтера»
АМКУ поки не давав згоду на придбання у російського «Первого канала» міноритарного пакету акцій «Інтера»

Операція з придбання 29% телеканалу «Інтер» у російського акціонерного товариства «Первый канал» поки що не була схвалена Антимонопольним комітетом України (АМКУ). Про це повідомляє видання «Апостроф».

 

Національна рада з теле- і радіомовлення також поки не отримала документів, що свідчать про зміну власників телеканалу. Таким чином, на даний момент російський акціонер продовжує контролювати міноритарний пакет «Інтера», робить висновок «Апостроф».

 

Нагадаємо, сьогодні, 3 лютого, компанії GDF Media limited і Inter Media Group limited (підконтрольна GDF Media limited) заявили про викуп міноритарних пакетів акцій  ПрАТ «Телеканал" Інтер"», мажоритарний пакет якого належить бізнесмену Дмитру Фірташу, а ще один мінори тарний пакет - екс-голові Адміністрації Віктора Януковича Сергію Льовочкіну. Мова йде про 29% акцій, які належать ВАТ «Первый канал» (Російська Федерація), які начебто були придбані за $100 млн, і 10% акцій, які належали компанії ТОВ «Пегас телебачення» (Україна). Телеканал «Інтер» стверджує, що угоди укладені в рамках загальної стратегії управління та розвитку медійного бізнесу Group DF. 

 

Як повідомив «Апострофу» керуючий директор Group DF Борис Краснянський, виконання цієї угоди продиктовано політичним тиском на Inter Media Group. «Операція з придбання 29% у "Первого канала" планувалася вже деякий час, але жодним чином не ставилася до пріоритетів групи. Ми змушені були прискорити угоду і викупити частку через політичний тиск, що чиниться на медіагрупу окремими представниками влади», - заявив пан Краснянський.

 

Керуючий партнер юридичної компанії Jurimex Юрій Крайняк зазначає, що процедура купівлі частки одним співзасновником в іншого може бути проведена в порівняно короткі терміни. «Тут головне отримати дозвіл Антимонопольного комітету (АМКУ), а також відповідних органів Росії та Кіпру на концентрацію частки. Якщо "Інтер" заявляє, що угода вже відбулася, то виходить, комітет свій дозвіл вже повинен був дати», - сказав експерт.

 

Водночас виконуючий обов'язки голови АМКУ Микола Бараш в коментарі не підтвердив отримання Group DF дозволу на проведення угоди. «До прийняття рішення з питання концентрації частки "Інтера" я не можу поширювати ніякої інсайдерської інформації», - зазначив пан Бараш.

 

Народний депутат України Микола Княжицький вважає, що викуп міноритарного пакету акцій «Інтера» у російського телеканалу так і не відбувся. «Інформація про те, що Фірташ і Льовочкін придбали акції "Первого канала" Росії в "Інтері" не відповідає дійсності. Згоду на це має дати Антимонопольний комітет. А там такої згоди ніхто не давав, як і про саму трансакцію, здається не чув. Черговий блєф», - написав пан Княжицький у своєму Facebook.

 

Варто нагадати, що у разі зміни складу засновників телеканалу його менеджмент зобов'язаний протягом 10 днів після внесення інформації про це в статутні документи звернутися до Нацради з питань теле- і радіомовлення з проханням переоформити ліцензії.

 

Як повідомив заступник голови Нацради Григорій Шверк, документи, необхідні для переоформлення ліцензії телеканалу «Інтер», регулятору поки не надходили. Втім, пан Шверк припускає, що Group DF дійсно діють виходячи з політичних мотивів. «Зараз у парламенті розглядається законопроект, що забороняє телерадіокомпаніям мати в складі акціонерів осіб - резидентів країни-агресора. Якщо цей закон буде прийнятий - у "Інтера" можуть початися проблеми. З великою ймовірністю керівництво каналу вирішило діяти на випередження», - зазначив він.

 

Водночас голова Комітету свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що перехід всіх акцій «Інтера» під контроль Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна не відміняє необхідності прийняття законопроекту № 1768 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо участі іноземних осіб в телерадіоорганізаціях)».

 

Нагадаємо, законопроект № 1768 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо участі іноземних осіб в телерадіоорганізаціях)», який зареєстрували 15 січня народні депутати від «Народного фронту» Андрій Левус, Сергій Висоцький і Микола Величкович, пропонує заборонити участь резидентів держави-агресора в статутному капіталі вітчизняних телерадіоорганізацій.

 

2 лютого телеканал «Інтер» заявив, що вимагає від народних депутатів зняти з розгляду Верховної Ради України законопроекти № 1317, 1768, 1824 і 1889, що стосуються інформаційної безпеки, та разом із представниками медіа розробити нові законопроекти, «які враховуватимуть інтереси не тільки чиновників, але й українських громадян, які мають право на власну думку і свободу слова, та медіа, які отримають гарантію того, що державний апарат та каральну систему знову не буде використано проти незалежних мовників».

 

31 січня «Інтер» знову заявив про тиск з боку державних і контролюючих органів. Так канал відреагував на повідомлення, що Генпрокуратура України за зверненням народного депутата з «Блоку Петра Порошенка» Сергія Лещенка почала кримінальне провадження щодо можливої підробки підпису колишнього власника «Інтера», покійного Ігоря Плужнікова при відчуженні телеканалу.

 

У 2009 році Генпрокуратура встановила, що підпис колишнього власника «Інтера» Ігоря Плужникова під довіреністю, за якою було змінено структуру власності каналу, був підроблений. Про це заявив заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін, посилаючись на результати експертизи. Водночас у прес-службі Міністерства юстиції заявили, що Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції не проводив судової експертизи, а дослідження мало «консультаційний характер». Наразі у поновленому провадженні у справі за фактом підробки документів під час продажу телеканалу «Інтер» у 2005 році прокуратура проводить додаткові слідчі дії.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4629
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду