Метою голодомору було «упокорення» України

Метою голодомору було «упокорення» України

25 Листопада 2023
1348
25 Листопада 2023
16:34

Метою голодомору було «упокорення» України

Акім Галімов
Продюсер 1+1 Media, автор і ведучий проєкту Реальна історія
1348
Метою голодомору було «упокорення» України
Метою голодомору було «упокорення» України

Два тижні тому ми потрапили до архіву МВС України. Там зберігаються 1022 кримінальні справи за 1932-1933 роки про Голодомор. Точніше там немає слова «голодомор», але є слово «людоїдство». Це кримінальні справи, що порушувала совєцька міліція проти українців за канібалізм. Таких випадків було тисячі. Звісно, про голод у цих справах міліція не писала, натомість на кожного звинуваченого вішало тавро «ледар», «безпартійний» і так далі. Тобто весь цей жах відбувався, тому що люди були «ледарями» чи не вступали в партію. А не тому що Кремль організував штучний голод.

Це дуже важко, дуже непросто, дуже гірко… я навіть не можу підібрати відповідного слова — як воно, читати ці матеріалі. Але їх потрібно читати і вивчати. Для нас сьогодні ці справи — доказ, до чого довела людей жахлива тоталітарна кремлівська система.

Спочатку в мене не вкладалося в голові, як таке можливо. Але коли глибше усвідомлюєш, чим, власне, був голодомор, усе стає на свої місця. Найперше, що потрібно зрозуміти: це був акт геноциду. Знищували конкретно українців, метою було «упокорення» України, тому що тут відбувалися сотні селянських повстань. Люди не хотіли більшовицької влади, не хотіли колгоспів, не хотіли всього цього «світлого майбутнього». І задача совєтів полягала у тому, аби зламати опір.

Коли ми говоримо про голодомор, може здатися, що це історія про голод у пару місяців. Але це не так. Голод тривав кілька років. Зима з 31 на 32 рік була дуже важкою. Всі харчі відбиралися переважно буксирними бригадами, до яких входили різного штибу партійні активісти. Коли люди почали помирати масово, то чимало місцевих партійних керівників та активістів стали відмовлятися забирати в людей останнє. Ніхто не хотів ставати масовим вбивцею. Тоді цих буксирів та уповноважених почали присилати з росії. А їм вже було пофіг на українців. Села оточували збройні загони, селяни не могли залишати свої населенні пункти, відбиралося не лише зерно, але й всі харчі загалом. І так почався 32 рік. Кінець 32 року був найжахливішим. Кордони України були закриті, вся країна перетворилася на капкан.

Тобто просто усвідомте, люди понад рік перебували в стані постійного голоду! Що таке постійний голод? Це коли свідомість затьмарена, це стан афекту, люди перестають походити на людей. А тепер уявіть ще одну річ. Родини буди великими, і на очах в людей починають помирати рідні та найголовніше - власні діти. Ми дивилися справу однієї жінки. В неї протягом 1932 року від голоду помер чоловік, потім перша дитина, потім друга, потім третя…четверту вона вбила сама. Не буду продовжувати, що було далі. Це пекло, друзі.

Це пекло, до якого довів кремлівський режим. Тоді їм вдалося «упокорити» Україну. До 10 млн людей померло. Повстань більше не було. А ще через кілька років українці почали будувати комунізм. Ось як це працює.

Тому ми маємо не просто памʼятати про Голодомор і ставити в цей день свічку на вікно. Ми маємо шкірою розуміти пекло через яке пройшли наші люди, і знати хто був організатором. Це людожерна кремлівська машина, яка міняє прізвища, але не міняє своєї суті. Зло має бути покаране.

Величезна подяка МВС за те, що вирішили усе це показати. І за те, що збираєте докази зараз для притягнення росії до відповідальності вже за сучасні злочини.

Акім Галімов, продюсер «1+1 media», автор і ведучий проєкту «Реальна історія»

Текст публікується з дозволу автора, оригінал публікації за посиланням.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1348
Читайте також
01.12.2023 09:00
Андрій Кокотюха
для «Детектора медіа»
1 150
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду