викладач Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, кандидат наук із соціальних комунікацій
15:35
Четвер, 20 Грудня 2018

Чи стала журналістика полем битви?

Чи стала журналістика полем битви?

Схвальну відповідь на це запитання почув 19 грудня на конференції Комісії з журналістської етики «Професія журналіст: нові акценти 2019 року».

В рамках дискусійної панелі стосовно сьогодення і майбутнього журналістської професії лунали вже знайомі тези щодо зникнення унікальності  професії журналіста як посередника між інформацією і аудиторіями, втрату довіри до ЗМІ, зростання масиву інформації, при одночасній втраті її якості… Не забули і про медійні маніпуляції громадською думкою, пропаганду і інформаційні впливи.

Один зі спікерів небезпідставно робить висновок, що в умовах домінування віртуального простору над фізичним, фактична реальність і  її сприйняття простими людьми різняться дуже суттєво. Тобто медіа і журналісти причетні до створення викривленої а іноді і іншої паралельної реальності про сучасний світ. Він вважає, що у цьому є частина відповідальності засобів масової інформації, які створюють штучний інформаційний порядок денний, що призводить до викривлення реальності.

«Тому битва між правдивою інформацією та фейками – це реальність, в якій нам доведеться жити ще не одне десятиліття», – такий невеселий висновок зробив мій колега.

Зі свого боку додам що битва відбувається не тільки між правдою і брехнею, саме так треба називати фейки! До речі битва між світлом і темрявою, добром і злом, це фактично та сама битва і відбувається вона як на мене протягом всієї історії людства. Але  з урахуванням сучасної технологічної революції в сфері розповсюдження і доступу до інформації ми маємо ще декілька битв, а саме:

  • Битву за увагу аудиторій до інформації або новин, які продукують як традиційні так і нові медіа, соцмережі, тощо
  • Битву за довіру до медіа з боку аудиторій
  • Битву між традиційними медіа і новими або альтернативними, на кшталт блогерства і громадської журналістики
  • Битва ФОРМАТІВ подачі і відповідно споживання контенту, тобто змагання між ТЕКСТом проти  ВІДЕО. Треба констатувати що відео перемагає…
  • Ризикну передбачити майбутню битву між ВІДЕО та АУДІО, враховуючи позитивну хоча і недуже стрімку  динаміку зростання споживання аудіо контенту в США та Європі за допомогою  SMARTSPEAKER (дівайс з можливістю керування голосом інтегрований з інтернет-технологіями).

Головне щоб в цих битвах контенту і технологій ми не втратили тих за кого боремось.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
310
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop