Рада включила до порядку денного законопроєкти про відтермінування показу фільмів українською мовою (ОНОВЛЕНО)

Рада включила до порядку денного законопроєкти про відтермінування показу фільмів українською мовою (ОНОВЛЕНО)

15 Червня 2021
3154
15 Червня 2021
12:00

Рада включила до порядку денного законопроєкти про відтермінування показу фільмів українською мовою (ОНОВЛЕНО)

3154
За постанову, яка стосувалася й інших законопроєктів, проголосували 212 депутатів від «Слуги народу», п’ять депутатів від «Голосу» та 10 позафракційних.
Рада включила до порядку денного законопроєкти про відтермінування показу фільмів українською мовою (ОНОВЛЕНО)
Рада включила до порядку денного законопроєкти про відтермінування показу фільмів українською мовою (ОНОВЛЕНО)

Верховна Рада 15 червня внесла до порядку денного законопроєкти №5141 та №5141-1, якими пропонують відтермінувати норми про українську мову в теле- та кіновиробництві на час карантину. Цю постанову підтримали 227 народних депутатів.

За постанову, яка стосувалася й інших законопроєктів, проголосували 212 депутатів від «Слуги народу», п’ять депутатів  від «Голосу» та 10 позафракційних.

Пізніше депутати «Голосу» Роман Костенко, Кіра Рудик, Ярослав Железняк, Ярослав Рущишин і Андрій Осадчук заявили, що «відкликають» свої голоси за внесення до порядку денного відповідних законопроєктів. 

Зокрема, «Голос» назвав голосування «помилкою», адже ці два законопроєкти начебто з’явилися останньої миті серед 27 інших, зокрема, про територіальну оборону.  

«Включення в порядок денний не є прийняттям рішення по суті закону. Рішення було внесено з порушенням Регламенту. "Голос" не підтримає жодних ініціатив, покликаних поставити під сумнів закони про українську мову», – говориться в заяві партії.

Однак юридичної сили звернення «Голосу» не матиме, результат голосування скасувати неможливо.

Нагадаємо, народні депутати від «Слуги народу» Микита Потураєв та Євгенія Кравчук 24 травня 2021 року зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт № 5554 «Про внесення змін до деяких законів щодо підтримки вітчизняних виробників теле- та кінопродукції в період встановлення карантину у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». 28 травня інший депутат від «Слуги народу» Олександр Санченко зареєстрував у парламенті альтернативний проєкт закону № 5554-1.

Депутати пропонують відтермінувати набуття чинності ч. 6 ст. 23 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка передбачає, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна. Ця норма має набути чинності 16 липня 2021 року. Натомість Потураєв та Кравчук пропонують, щоб вона набула чинності «через два місяці від дня відміни карантину», який запровадили з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби.

Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв сказав, що для переходу на трансляцію відеопродукції виключно українською мовою треба створити певні економічні стимули для теле- та кіновиробників. За словами депутата, як стимул для українських кіновиробників, обговорюють пільги в оподаткуванні. Він уточнив, що можливий законопроєкт про економічні стимули для виробників українського відеоконтенту – від художніх до телефільмів та серіалів – наразі існує «на рівні базової ідеї». 1 червня народні депутати не включили до порядку денного сесії законопроєкти №5554 та №5554-1.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко підтримав ідею відтермінувати початок дії окремих статей мовного закону, які стосуються обов'язкового дубляжу фільмів українською мовою.

Медіагрупи та продакшени підтримали ці законопроєкти. Водночас виробники контенту закцентували увагу на частині проєктів законів, у якій йдеться про безперервний режим функціонування теле- та кіновиробників. Натомість кінематографісти, журналісти та представники телеіндустрії України закликали народних депутатів не підтримувати законопроєкти.

14 червня представники політичної партії «Європейська солідарність» та громадські активісти зірвала засідання Комітету гуманітарної та інформаційної політики. Вони влаштували акцію протесту під стінами будівлі, де знаходиться парламентський Комітет, з метою зірвати позачергове засідання, на якому, за їх словами, планувалося вивести телебачення з-під дії закону про мову. Голова Комітету Микита Потураєв зауважив, що від фракції «Слуга народу» немає жодних пропозицій по скасуванню закону про забезпечення функціонування української мови як державної, який був ухвалений в 2019 році. 

Фото: Тарас Шамайда / Facebook 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3154
Читайте також
17.06.2021 09:00
Борис Бахтєєв
для «Детектора медіа»
3 546
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду