Кравчук: Справа Пукача − один із прикладів вибіркового правосуддя

3 Лютого 2013
5065
3 Лютого 2013
12:22

Кравчук: Справа Пукача − один із прикладів вибіркового правосуддя

5065
Екс-президент виступає за те, щоб суд допитав Леоніда Кучму і Володимира Литвина
Кравчук: Справа Пукача − один із прикладів вибіркового правосуддя
Екс-президент Леонід Кравчук вважає прикладом вибіркового правосуддя те, що Леонід Кучма і Володимир Литвин не були допитані у справі за обвинуваченням Олексія Пукача у вбивстві Ґеорґія Ґонґадзе. Про це він сказав в ефірі програми «Портрети з Сергієм Дорофеєвим», пише «Інтерфакс-Україна»
 
 
«Я особисто хотів би, щоб суд допитав всіх. І я не бачу жодної проблеми в тому, щоб піти в суд і Литвину, і Кучмі», - сказав Леонід Кравчук.
 
За його словами, суддю потрібно замінити, якщо він не викликав їх на допит.
На репліку ведучого, що суддю не замінили,  пан Кравчук відповів:  «Погано. Коли нас звинувачують у виборчому застосуванні правосуддя, це один з прикладів того».
 
На його думку, ситуацію з правосуддям може вирішити тільки реформа судової системи і воля президента.
 
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 29 січня 2013 засудив Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши винним у вбивстві Ґонґадзе. Пана Пукача позбавлено звання генерал-лейтенанта. Крім того,він зобов'язаний виплатити Мирославі Ґонґадзе 500 тис грн, а також 100 тис грн журналісту Олексію Подольському.
 
Після оголошення вироку головуючий суддя Андрій Мельник запитав у Олексія Пукача, чи зрозумілий йому вирок, на що той відповів:  «Мені вирок буде зрозумілий, коли зі мною будуть сидіти Кучма і Литвин».
 
21 березня 2011 було порушено кримінальну справу стосовно другого президента України (1994-2005) Леоніда Кучми. Він звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства Ґеорґія Ґонґадзе (ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.).
 
13 грудня 2011 Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи щодо Леоніда Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури.Записи екс-співробітника управління Держохорони майора Миколи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Ґеорґія Ґонґадзе.
 
Апеляційний суд Києва, а потім Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ визнали законним закриття кримінальної справи стосовно Леоніда Кучми.
 
Сам Леонід Кучма категорично спростовує свою причетність до загибелі журналіста.
У грудні 2012 року перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін розповів журналістам, що розслідування щодо замовників вбивства журналіста проводиться в нових умовах, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Такі дії пов'язані із вступом в силу 21 листопаді нового Кримінального процесуального кодексу.
 
Журналіст зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать  Ґеорґію Ґонґадзе. Однак тіло досі не віддано землі, оскільки мама журналіста Леся Ґонґадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5065
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду