Єдина у Криму україномовна газета відзначає 20-ліття

27 Грудня 2012
22920
27 Грудня 2012
13:24

Єдина у Криму україномовна газета відзначає 20-ліття

22920
Єдина у Криму україномовна газета відзначає 20-ліття

Сімферополь - Газеті «Кримська світлиця» виповнюється 20 років. 31 грудня 1992 року вийшло друком перше її число. Сьогодні з цієї нагоди в Сімферополі пройдуть урочисті заходи. Зараз це єдина повноцінна щотижнева газета, яка видається в автономній республіці українською мовою. Втім, її на півострові вважають чимось більшим, ніж просто друкованим виданням.


До свого двадцятиліття «Кримська світлиця» прийшла з купою проблем, але загартованою у боротьбі за виживання та із зростаючим накладом, каже головний редактор газети Віктор Качула. «Двадцять років - може для історії небагато, але для газети, особливо, в нинішніх непростих кримських умовах - це все-таки вік», - зазначив Віктор Качула.


Наприкінці 2009 «Кримська світлиця» впала жертвою політичних інтриг президентської виборчої кампанії і потім майже два роки не виходила. Весь нинішній рік, що минає, колективу редакції  доводилося фактично з нуля відновлювати випуск цього знакового для Криму видання, повертати його читачів.

 

Центр українського громадського життя Криму

 
В редакції впевнені, що найгірше вже позаду - налагоджено регулярний її випуск, повертаються читачі, знову довкола газети вирує культурне життя української громади Криму. Відомий кримський журналіст Микола Семена каже, що «Кримська світлиця» вже давно не просто видання, вона стала центром українського громадського життя півострова.

 

​​

«Це газета, яка згуртовує українську громаду Криму. По-друге, вона доносить проблеми кримських українців до всеукраїнської громадськості, бо вона поширюється за межами півострова і її читають в багатьох регіонах України. По-третє, вона несе за межі української громади українську культуру, про неї вона інформує, фактично, весь кримський загал», - зазначив Микола Семена.


Разом з тим він каже, що газеті є куди розвиватися. Він радить осучаснити дизайн і спосіб подачі матеріалів, активніше шукати нових авторів і нові теми. У «Світлиці» приймають ці поради, хоч і реалізувати їх через брак бюджетного фінансування вкрай важко.


Разом з тим, головний редактор каже, що газета завжди була і є такою, як хочуть читачі.


«Світлиця» - не тільки редакційний продукт. Це результат читацький: газета, яка твориться думками, душами, совістю наших читачів. Десь наполовину вона складається з тих матеріалів, з тих тем, які і надсилають нам до редакції, і самі пишуть чи підказують нам наші читачі», - розповів редактор «Кримської світлиці» Віктор Качула.

 

Володимир Притула, «Радіо свобода»

Фото - «Радіо свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Володимир Притула, «Радіо свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
22920
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду