Скандальні виборчкоми у Вінниці та Києві перестали пускати журналістів – всупереч закону
2 листопада окружні виборчі комісії № 11 у Вінниці та № 223, де досі триває підрахунок голосів за результатами виборів 28 жовтня, перестали пускати журналістів. Про це повідомляють «Українська правда» та LB.ua, чиї кореспонденти перебувають на місці подій.
Члени вінницької ОВК № 11 послалися на ст. 94 п. 12 закону про вибори, яка дозволяє перебувати в залі при підрахунку голосів лише офіційним спостерігачам, кандидатам і їхнім довіреним особам, уповноваженим представникам партій, і попросили всіх інших осіб - у тому числі журналістів - залишити приміщення.
«Для більшої переконливості до залу запросили "Беркут", однак застосувати силу їм не довелося», - пише LB.ua про ОВК, де визначається перемога Наталії Солейко від «Батьківщини» чи самовисуванця Олександра Домбровського.
Так само журналістів перестали пускати на засідання ОВК № 223, де визначають перемогу «свободівця» Юрія Левченка чи самовисуванця Віктора Пилипишина. На вході до ОВК про це заявив капітан «Беркуту». Цю інформацію також підтвердив кандидат від «Свободи» Юрій Левченко, який додав, що в залі залишили працювати лише камери телеканалів.
«Як відомо, раніше ОВК прийняла постанову згідно з якою міліція має видаляти із приміщення осіб, які не мають права бути присутніми на засіданні. Водночас, журналісти мають право бути присутніми на засіданні ОВК», - пише «Українська правда».
Президент Асоціації медіаюристів України Тетяна Котюжинська в коментарі «Детектор медіа» наголосила, що журналісти мають право бути присутніми на всіх засіданнях виборчих комісій без дозволів і запрошень, що прямо передбачено статтями 13 і 23 закону «Про вибори народних депутатів України».
«Статті 13 і 34 регулюють загальне питання присутності журналістів на засіданнях виборчкомів і забезпечують основний принцип виборчого процесу - гласність. Тому посилання на 94-ту статтю є абсолютно недоречним», - підкреслила Тетяна Котюжинська.
«Детектор медіа»