Євген Царьков: «Забороняючи пропаганду гомосексуалізму, ми не залазимо до цих осіб у ліжко»
Автори законопроекту №8711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)», який забороняє пропаганду гомосексуалізму, запевняють, що в ньому немає ні цензури, ні наступу на свободу слова. Про це в коментарі «Детектор медіа» сказав один із авторів законопроекту Євген Царьков.
Він роз'яснив, що цим проектом народні депутати хотіли створити безпечний інформаційний простір для дітей. «Діти не повинні цього бачити. Ми не залазимо в ліжко до цих осіб, в їхні особисті стосунки. Якщо, приміром, людина привезла собі фільм про гомосексуалістів і сама дивиться, то закон на неї не розповсюджуватиметься. А якщо ж покаже його по телебаченню, то понесе відповідальність», - сказав пан Царьков.
Євген Царьков вважає цей проект дуже виваженим, позаяк його авторами є депутати з усіх фракцій. «Тут немає ні наступу на свободу слова, ні цензури. А якщо у журналістів чи юристів телеканалів є сумніви щодо цього законопроекту, то у нас є ще цілий місяць до другого читання, вносьте зміни. Ми чекаємо пропозицій і готові їх усі розглянути. Щоб проект не сприймали, як каральну палицю для ЗМІ», - зауважив він.
За його словами, автори свідомо не писали норми щодо заборони розповсюдження інформації, пов'язаної з гомосексуалізмом. «Я сам як головний редактор одного з тижневиків розумію, що деякі нехороші люди могли використати цю норму як цензуру. Тому законопроект називається про захист інформаційного простору для дітей, а в тіло закону вклали норму про заборону пропаганди гомосексуалізму. Це не стосується художніх фільмів чи мистецьких творів, заборонено буде в ЗМІ закликати до гомосексуальних стосунків, культивувати їх, запрошувати на гей-парад», - пояснив народний депутат.
Голова Комітету з питань свободи слова та інформацію Юрій Стець у коментарі «Детектор медіа» зазначив, що вважає цей проект дискримінаційним. «Право кожної людини треба поважати, незважаючи на те, подобається це тобі чи ні. Я взагалі не розумію норм, які щось забороняють. Тому я голосував проти на засіданні Комітету і в залі. Хоча загалом Комітет підтримав цей законопроект», - сказав він.
На його думку, після ухвалення цього закону з екранів зникне будь-який фільм, у якому жінка поцілує жінку, новини про гей-парад або концерт Елтона Джона. «Ця норма стосується будь-чого. Якщо "Дуся" поставить фото Елтона Джона, то це автоматично означатиме, що цей сайт порушує закон», - розповів пан Стець.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект №8711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)», який забороняє пропаганду гомосексуалізму. Законопроект підтримали 289 народних депутатів.
Проект, внесений народними депутатами Євгеном Царьковим, Павлом Унгуряном, Лілією Григорович та іншими, має на меті внести правки до законів «Про друковані засоби масової інформації», «Про телебачення і радіомовлення», «Про видавничу справу» тощо. Також законопроект передбачає запровадження кримінальної відповідальності за пропаганду гомосексуалізму (внесення змін до ст. 300 Кримінального кодексу).
Нагадаємо, профільний парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації підтримав законопроект №8711 групи народних депутатів щодо заборони пропаганди гомосексуалізму.
Як писала «Детектор медіа», народний депутат Вадим Колесніченко (Партія регіонів) теж хоче заборонити спрямовану на дітей пропаганду гомосексуалізму. Наприкінці березня він зареєстрував відповідний законопроект №10290 «Про заборону спрямованої на дітей пропаганди гомосексуалізму», в якому пропонує позбавляти волі на строк від трьох до п'яти років за пропаганду гомосексуалізму.
«Детектор медіа»