Медіаюрист звинуватив «Зеонбуд» у безліцензійній діяльності

14 Вересня 2012
6942
14 Вересня 2012
19:57

Медіаюрист звинуватив «Зеонбуд» у безліцензійній діяльності

6942
Відсутність у «Зеонбуду» дозволів на експлуатацію передавачів виключає можливість оплати телеканалами послуг провайдера, стверджує Юрій Крайняк
Медіаюрист звинуватив «Зеонбуд» у безліцензійній діяльності

Провайдер цифрових мультиплексів «Зеонбуд» користується радіочастотним ресурсом України без відповідних ліцензій, а отже, здійснює без ліцензійну діяльність. Про це заявив керівний партнер юридичної компанії Jurimex Юрій Крайняк на міжнародному форумі «Цифрове мовлення в Україні».

 

Відповідно до статті 30 закону про радіочастотний ресурс, користування радіочастотним ресурсом України здійснюється на підставі:

1) ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України та дозволів на експлуатацію - суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для надання телекомунікаційних послуг;

2) ліцензій на мовлення, виданих Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, та дозволів на експлуатацію - суб'єктами господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України для розповсюдження телерадіопрограм телерадіоорганізаціями;

3) дозволів на експлуатацію - спеціальними користувачами, технологічними користувачами та радіоаматорами.

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) у відповідь на запит повідомила Юрію Крайняку, що ТОВ «Зеонбуд» ліцензій на користування радіочастотним ресурсом не отримувало.

 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення у відповідь на запит повідомила, що ТОВ «Зеонбуд» ліцензій на мовлення не отримувало, натомість компанія володіє чотирма ліцензіями провайдера програмної послуги. Але ці ліцензії не дають права на використання радіочастотного ресурсу, наголосив Юрій Крайняк.

 

«У "Зеонбуду" немає жодного з тих документів, які дозволяли б використання радіочастотного ресурсу. Мова йде про банальну безліцензійну діяльність», - заявив пан Крайняк.

 

Проаналізувавши типову угоду між провайдером («Зеонбудом») і телеканалом, затверджену Нацрадою, Юрій Крайняк дійшов висновку, що це угода про надання телекомунікаційних послуг з використанням радіочастотного ресурсу. За угодою надані провайдером послуги підлягають оплаті після введення в експлуатацію передавачів. Відсутність у «Зеонбуду» дозволів на експлуатацію передавачів виключає можливість оплати, стверджує медіаюрист.

 

До речі, відсутність дозволів на експлуатацію передавачів була однією з причин, з яких медіахолдинг StarLightMedia протягом року не сплачував за послуги «Зеонбуду».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6942
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
boss
4266 дн. тому
Якби Ви знали кому належить "ЗЕЛЕНБУД" - то сиділи б мовчки !
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду