Комітет свободи слова перестав бути найбільшим прогульником

18 Липня 2012
0
4654
18 Липня 2012
11:44

Комітет свободи слова перестав бути найбільшим прогульником

0
4654
Провів 10 засідань, розглянув 2 тисячі листів і звернень і опрацював найбільше запитів на інформацію
Комітет свободи слова перестав бути найбільшим прогульником

За період десятої сесії (лютий - липень 2012 року) парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації провів 10 засідань. Про це йдеться у звіті Комітету.

 

Під час попередньої, дев'ятої сесії (вересень 2011р. - січень 2012 р. ) відбулося всього 4 засідання. Як писала «Детектор медіа», члени Комітету торік найчастіше «прогулювали» свої засідання.

 

З дня набрання чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації» (9 травня 2011 року) секретаріат Комітету з питань свободи слова та інформації опрацював найбільше запитів з-поміж інших секретаріатів парламентських комітетів.

 

На засіданнях Комітету було розглянуто 58 питань (на минулій сесії - 28). Члени Комітету вивчили 1787 листів і звернень (за період дев'ятої сесії - 893).

 

Верховна Рада України розглянула та підтримала пропозицію Комітету  про зняття з розгляду проекту Закону України  № 7132 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі». Парламент прийняв в першому читанні законопроект № 9099  про внесення змін до статті 22 Закону України «Про рекламу» (щодо реклами алкогольних напоїв та пива). Верховна Рада відхилила з пропозиціями президента України законопроект № 8214 про внесення змін до статей 43 та 49 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а також ще низку проектів: № 6429 про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо визначення часу закінчення переривання телевізійної програми); № 9736 про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо використання зображення лікарів); № 10465 про внесення змін до статті 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (щодо відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк); № 10466 проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України шостого скликання».

 

На розгляд ВРУ чекає 17 законопроектів, серед яких № 8711 про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір), №10290 про заборону спрямованої на дітей пропаганди гомосексуалізму; № 10447 про внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» (щодо державного нагляду); №  7241 про внесення змін до Закону України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України» та інші.

 

 

На засіданнях Комітету окрім законотворчих питань розглядалися також звернення ЗМІ та питання перешкоджання діяльності журналістів. Зокрема:

 

 

  • - звернення журналістів щодо недопущення працівників медіасфери до ложі преси сесійної зали Верховної Ради України;

 

  • - щодо порушення кримінальної справи стосовно керівника відділу розслідувань інтернет-порталу "Обозреватель" Анатолія Шарія;

 

 

  • - про звернення журналіста видання «Українська правда» Мустафи Найєма;

 

  • - про звернення Надоші А.О. щодо сюжету від 21лютого2012рокув вечірньому випуску новин на ТРК «1+1»;

 

  • - щодо перешкоджання професійній діяльності журналістам каналу побиття журналістів каналу ICTV під час зйомок у столичному клубі Crystal hall;

 

  • - щодо не допуску на територію Білорусі представника громадської організації «Інститут розвитку регіональної преси» та члена Громадської ради при Комітеті з питань свободи слова та інформації Олега Хоменка;

 

 

  • - про ситуацію, яка склалася навколо оприлюднення Інформаційним агентством «Українські національні новини» відеоматеріалів;

 

 

- щодо опублікування у виданні «Нова тернопільська газета» статті, яка носить дискримінаційний характер по відношенню до вихідців із країни Африки та Близького Сходу.

 

З лютого по липень комітет провів дев'ять конференцій, семінарів, круглих столів.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
4654
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду