Міжнародна місія закликала українську владу зробити свободу слова реальністю

2 Липня 2012
9090
2 Липня 2012
11:40

Міжнародна місія закликала українську владу зробити свободу слова реальністю

9090
Оприлюднено звіт міжнародних організацій про стан свободи преси в Україні
Міжнародна місія закликала українську владу зробити свободу слова реальністю

Міжнародна місія з питань свободи слова закликає президента України зробити свободу слова реальністю. Про це йдеться в однойменному звіті про стан свободи преси в Україні, оприлюдненому 2 липня Всесвітньою асоціацією видавців газет і новин (WAN-IFRA), «Артиклем 19», Freedom House, Фондом відкритого суспільства (OSF) та Українською асоціацією видавців періодичної преси.

 

Звіт «Зробіть свободу слова реальністю, пане Президенте» базується на результатах дослідницької місії, проведеної на початку квітня 2012 року, яка, як стало відомо, виявила серйозні корупційні моменти та інші проблеми та рекомендує низку кроків, необхідних для зміцнення свободи слова у державі. Автори вирішили оприлюднювати свій звіт у той момент, коли проведено фінал чемпіонату Європи з футболу та увага до України зросла.

 

Доповідь привертає увагу саме до тих сфер, де потрібно вжити термінових заходів, щоб наміри України бути демократичною країною підтверджувались ступенем свободи та незалежності преси.

 

Звіт закликає до наступного:

 

- влада мусить дозволити працівникам ЗМІ відкрито повідомляти про корупцію;

- негайно покласти край виплатам у «конвертах» журналістам та іншим працівникам засобів масової інформації;

- запровадити ефективну структуру Міжвідомчої робочої групи з питань свободи преси, яка б залучала до роботи представників засобів масової інформації, уряду і громадськості;

- влада має гарантувати повагу до Закону про доступ до публічної інформації та надання запитуваної інформації у встановлений термін;

- проведення тренінгів для державних службовців та працівників ЗМІ щодо отримання доступу до інформації;

- термінова потреба у сильних і незалежних медіа, які є саморегульованими, і де журналісти, редактори і видавці дотримуються правил етичної журналістики;

- впровадження пілотної програми з розвитку роздрібної торгівлі друкованою пресою;

- збільшення наявності цифрових каналів, зарезервованих для регіональних і місцевих мовників;

- провести розслідування щодо того, яким чином нові компанії, які не мають досвіду роботи у цифровому мовленні, отримали ліцензії, а великі регіональні мовники в той самий час їх не отримали;

- надати офіційне пояснення від уряду щодо того, чому не виконуються його власні стратегічні документи стосовно стандарту стиснення широкополосного сигналу, і чому для цифрового мовлення не був обраний DVB-T, а натомість впроваджений DVB-T2;

- забезпечення незалежного, прозорого та чесного судового процесу у справі за фактом вбивства Гонгадзе.

 

«Цей звіт містить перелік чітких дій, які уряд України повинен терміново розглянути для підвищення стандартів свободи преси»,- зазначив Ерік Б'єраер, президент Всесвітнього Форуму Редакторів (WEF), який також брав участь у роботі делегації у квітні. (WEF - це організація в межах WAN-IFRA, яка створена для керівників редакцій).

 

WAN-IFRA проведе 64-й щорічний Всесвітній газетний конгрес та 19-й Всесвітній форум редакторів у Києві у вересні цього року і використає можливість ще раз підкреслити обов'язки українського уряду по відношенню до свободи слова.

 

«Ми їдемо до Києва, для того, щоб засвідчити та підкреслити нашу солідарність із українською незалежною пресою, яка щоденно протистоїть високому тиску, іноді навіть перебуваючи в ізоляції, - заявив пан Б'єраер. - Проведення наших заходів саме у Києві надасть їм можливість обмінятись досвідом з міжнародною видавничою спільнотою... та забезпечить моральну підтримку».

 

Повний звіт з детальними рекомендаціями англійською (.pdf, 3,8 mb) та українською (.pdf, 15,2 mb) мовами.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9090
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду