УАВПП закликає видавців відкликати заяву про відмову від співпраці з «TNS Україна»
Українська асоціація видавців періодичної преси засудила намагання частини видавців поставити під сумнів прийняту ринком процедуру класифікації друкованих видань, оскільки це наносить репутаційну шкоду процедурі саморегулювання ринку преси та компанії «TNS Україна», яка її використовує, і шкодить галузі в цілому. УАВПП закликає окремі видавничі компанії переглянути свої позиції та відкликати свої заяви про відмову від співпраці з компанією «TNS Україна».
Так УАВПП відреагувала на заяву ділових тижневиків «Бизнес», «Деловая столица», «Власть денег» і «Контракты» про відмову від співпраці з компанією «TNS Україна» і від участі в її маркетингових дослідженнях «MMI Україна» і PMI Regions, через те що журнали «Корреспондент», «Фокус» і «Комментарии» були переведені до групи ділових видань, що призводить, на думку авторів заяви, до маніпуляцій з рейтингами ділових ЗМІ.
УАВПП вважає неприпустимими звинувачення в маніпулюванні даними, порушенні принципів чесної конкуренції, обмані читачів і рекламодавців. Віднесення дослідницькими компаніями та, зокрема, «TNS Україна», видань до тих чи інших тематичних категорій виконується відповідно до даних класифікатора друкованих ЗМІ, який ринку надає УАВПП.
«Внесення змін до класифікатора відбувається в суворій відповідності до встановленої процедури, а актуальність даних підтверджується кожним видавничим домом окремо. Таким чином, жодна видавнича компанія не впливає на систему класифікації, а користується даними, затвердженими усіма гравцями ринку відповідно до встановленої процедури», - заявляє УАВПП.
Інструментарій, запропонований компанією «TNS Україна» на підставі використання класифікатора, дозволяє аналізувати аудиторії видань за низкою параметрів включно до психографіки, що дає можливість чітко обирати найбільш ефективний носій для вирішення завдань рекламної кампанії, вважають в асоціації.
Класифікатор друкованих ЗМІ був запроваджений рішенням ради директорів УАВПП від 27 травня 2009 року. Він є інструментом саморегулювання галузі друкованих ЗМІ, нагадує асоціація. Усі параметри класифікації видання (в тому числі його тематична спрямованість) вносяться до класифікатора на підставі письмової заяви видавця на спеціальному бланку, який має бути належним чином підписаний та скріплений печаткою видавця. Будь-який інший спосіб був визнаний УАВПП дискримінаційним та неприйнятним, оскільки ніхто крім видавця не може нав'язувати виданню ключові параметри.
Сьогодні класифікатор друкованих ЗМІ, окрім безпосередньо видавничих компаній, використовують не лише «TNS Україна», а й «Комунікаційний альянс», ДП «Преса» та рекламні агенції. Зокрема, ДП «Преса» взяла класифікатор за основу та на його підставі адаптує власну класифікацію ЗМІ за тематичною спрямованістю, повідомила заступник директора ДП «Преса» Наталія Похольченко.
«Детектор медіа»