«Коммерсантъ-ТВ» призупинив мовлення
Нове керівництво російського холдингу «Коммерсантъ» продовжує процес оптимізації медіахолдингу. 26 червня оголошено про призупинення мовлення телеканалу «Коммерсантъ-ТВ», пише Kommersant.ru.
У холдингу вважають, що канал у його нинішньому вигляді економічно неефективний і не має можливості вийти на самоокупність. «Оскільки підтримка мовлення каналу пов'язана зі значними витратами, у тому числі на розповсюдження телевізійного сигналу по кабельних мережах, прийнято рішення тимчасово призупинити мовлення "Коммерсантъ-ТВ" і зайнятися розробкою нової моделі його розвитку», - - пояснив генеральний директор холдингу «Коммерсантъ» Дмитро Сергєєв.
Генеральний директор видавничого дому «Коммерсантъ» Павло Філенков також назвав причинами призупинення мовлення каналу суто економічні. «При існуючій концепції телеканал не може вийти в прибуток. Зараз його контент більше відповідає контенту телеканалів, що розповсюджуються за платною моделлю, при цьому бізнес-модель "Коммерсантъ-ТВ" - рекламна. До того ж нам доводиться платити за поширення в кабельних мережах», - зазначив він. За його словами, канал у новій концепції, швидше за все, збереже рекламну модель, але стане більш традиційним, наприклад, з'являться телеведучі.
Новинний телеканал «Коммерсантъ-ТВ» стартував у вересні 2011 року. Телеканал позиціонувався як джерело актуальних новин і оперативних коментарів. При чому на екрані не було ведучого, вся інформація подавалася у вигляді фотографій, ілюстрацій і змінного тексту, розбитого за темами. Як пояснювали керівники проекту, «це телеканал, який можна дивитися не слухаючи і слухати не дивлячись».
Інвестиції у створення не ефірного каналу шеф-редактор об'єднаної редакції електронних ЗМІ холдингу «Коммерсантъ» Дмитро Солопов оцінював у $ 4-5 млн. Строки виходу на окупність подібних проектів, за даними експертів, не менше п'яти років. Значна частина інвестицій іде на вихід до кабельних мереж.
«Коммерсантъ-ТВ» - другий оптимізований проект холдингу «Коммерсантъ». 19 червня було оголошено про закриття російської версії журналу Citizen K. Це рішення пояснили також комерційними причинами.
«Детектор медіа»