НМПУ підтримала вимоги колективу УНІАН про повернення Харченка і недопущення цензури
Незалежна медіа-профспілка України підтримує вимоги колективу інформаційного агентства УНІАН і свого осередка в агентстві щодо повернення до на посаду усунутого в незаконний, на думку профспілки, спосіб головного редактора агентства Олександра Харченка, про створення комісії для недопущення цензури в агентстві і про недопущення звільнення працівників без згоди на це медіа-профспілки та колективу агентства.
НМПУ висловлює стурбованість порушенням закону, які мають місце в УНІАН. «Нове керівництво агентства твердить, що головного редактора УНІАН Олександра Харченка було переміщено на іншу посаду, що нібито відповідає закону. Насправді пана Харченка без його згоди було усунуто з посади, яку він обіймав згідно контракту, - йдеться в повідомленні НМПУ. - Це є порушенням статей 32, 33 Кодексу законів про працю. А також вступає в протиріччя з конституційною нормою про заборону примусововї праці (ст. 43 Конституції України), згідно якої примусова праця - це робота або служба, яка вимагається від особи під загрозою покарання і для якої ця особа не запропонувала добровільно своїх послуг».
НМПУ не заперечує права власників на кадрові перестановки, але наголошує, що вони мають відбуватися у рамках закону: «Вони повинні відбуватися з урахуванням законних прав працівників. Такі дії повинні здійснюватися з врахуванням інтересів трудового колективу».
Медіа-профспілка нагадує, що торік після непрофесійних дій керівництва того самого холдингу, до якого належить УНІАН, було знищено «Газету по-киевски». «Десятки кваліфікованих працівників залишилися без роботи. Читачі залишилися без улюбленого видання, яке було одним з лідерів ринку. У випадку загострення конфлікту така доля може чекати і УНІАН. Цього не можна допустити», - наголошують у профспілці.
Нагадаємо, вчора, 16 травня, шеф-редактором інформаційного агентства УНІАН був призначений Михайло Ганницький, який раніше виконував обов'язки заступника головного редактора. Головний редактор агентства Олександр Харченко переміщений на посаду головного редактора веб-сайту УНІАН. Пан Харченко вважає таке відсторонення порушенням трудового законодавства і пов'язує таке рішення керівництва зі своєю незгодою «робити сайт менш резонансним, з менш гострими публікаціями».
Генеральний директор УНІАН Вадим Осадчий відкидає звинувачення в таблоїдизації УНІАН і заявляє, що усунення Олександра Харченка з посади шеф-редактора пов'язане з негативними економічними показниками агентства протягом останнього періоду.
Трудовий колектив УНІАН висунув низку вимог до керівництва, зокрема, повернути Олександра Харченка на посаду головного редактора УНІАН з усіма повноваженнями та створити редакційну колегію для недопущення цензури в агентстві.
«Детектор медіа»