НЕК знайшла заборонену рекламу на шкільних зошитах

19 Квітня 2012
6087
19 Квітня 2012
12:44

НЕК знайшла заборонену рекламу на шкільних зошитах

6087
Вважає, що це питання необхідно врегулювати законодавчо
НЕК знайшла заборонену рекламу на шкільних зошитах

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі дослідила, чи виконується заборона розміщувати рекламу (крім соціальної) на підручниках, щоденниках, зошитах та іншій шкільній продукції, та виявила порушення Конвенції про права дитини. Про це йдеться на сайті НЕК.

 

Перевірку  було здійснено, щоби дослідити, як  виконується загальнодержавна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», затверджена Законом України від 05.03.2009 № 1065-VI.

 

Так, комісія кілька років поспіль здійснювала контрольні закупівлі шкільних зошитів і проаналізувала, чи відповідають посібники, шкільні щоденники та зошити вимогам Закону України «Про захист суспільної моралі» щодо розміщення в них реклами (крім соціальної).

           

Кілька років тому під час дослідження примірників шкільної продукції вітчизняних виробників: ТОВ «Полісвіт», ТОВ «Мрії збуваються!», ПП «Час пік», ВАТ «Видавництво «Зоря», ТОВ «Фактор - друк», ПП Бойчев А.С. на замовлення ТМ «Мандарин» - на сторінках зошитів та щоденників було виявлено рекламу ігор, музичних мелодій, рингтонів для мобільних телефонів, зміст яких не відповідав чинному законодавству.

 

Приміром, на сторінках зошитів для школярів (виробник - ВАТ «Видавництво «Зоря») було розміщено рекламу рингтонів для мобільних телефонів такого змісту: «Нажралася сволочь!», «Возьми меня, ну возьми меня», «Смех бешеной коровы», «Ля-ля-ля, смс-очка пришла!», «Мальчик даун», «Радій, упирю. Тобі смс від якоїсь гниди» тощо.

 

Розглянувши результати дослідження, НЕК визнала, що наявність реклами рингтонів для мобільних телефонів, зміст яких порушує етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтує правилами пристойності, на сторінках зошитів і щоденників для школярів порушує вимоги законів «Про захист суспільної моралі» та «Про рекламу».

 

НЕК звернулася до Міносвіти, Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва та інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з проханням ужити необхідних заходів щодо недопущення використання подібної продукції в навчальних закладах. У результаті з кінця 2009 року друкована продукція шкільного призначення почала сертифікуватися.

 

У березні 2012 року НЕК проаналізувала асортимент продукції шкільного призначення українських виробників, яка поширюється через інтернет. За зовнішнім виглядом обкладинок, які містяться на веб-сторінках, ознак порушень законодавства не виявлено.

 

Представники НЕК дослідили також продукцію шкільного призначення в торговельній мережі міст Запоріжжя, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Сімферополя, Харкова, Черкас. Ознак порушення вимог закону про захист суспільної моралі не виявлено. Однак у цій продукції було виявлено рекламу мобільного контенту, зображення і текстову інформацію про автовиробників та марки автомобілів, мобільні телефони, зірок вітчизняного та зарубіжного шоу-бізнесу. Ця реклама не є соціальною. Загалом у 20 зразках дослідженої продукції виявлено рекламу, а також зображення й тексти інформаційного характеру, які за ознаками не відповідають вимогам, що висуваються до соціальної реклами.

 

У квітні апаратом НЕК здійснено контрольну закупку 12 зразків шкільних зошитів на книжковому ринку «Петрівка» м. Києва, на яких також було виявлено несоціальну рекламу. Крім того, не на всій друкованій продукції шкільного асортименту зазначено про дозвіл використання в закладах освіти, дату та номер свідоцтва про сертифікацію.

 

Як повідомила НЕК, Луганська облдержадміністрація вважає, що запобігти розміщенню несоціальної реклами в друкованій продукції шкільного призначення може закон, який встановить матеріальну відповідальність для виробників-порушників. А Державна інспекція з питань захисту прав споживачів зауважила, що в чинному законі «Про рекламу» норма, яка забороняє розміщення реклами в друкованій продукції шкільного призначення, відсутня.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6087
Коментарі
4
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
benson
4390 дн. тому
Первый раз в жизни согласен оценкой с НЭК...
мнение
4390 дн. тому
нужно запретить таких вот ВВАЖАЮщих, как вы. Поскольку в любой нормальной стране у человека должен быть выбор. И этот выбор - есть. Есть красочные тетради с картинками на обложках, есть просто однотонные.Вам никто не мешает покупать своему ребенку то, что по-вашему мнению вам больше подоходит! Как и школьная форма, так и вопрос вида тетрадок зависит от требований школы и от родителей ,которые это всё приобретают! К слову, по закону, вопросы воспитания и ответственность за это непосредственно несут родители ребенка, и всякие НЕК и прочие лица с извращенным пониманием не имеют права в это влазить и вмешиваться! По крайней мере, если на это нет особых предписаний, установленных по отношению к конкретным родителям в судебном порядке!" И хватит своими больным ассоциативным рядом превышать все то, что прописано законе. Опять же ,жду от вас ответ на прямой вопрос: каким законом, конвенцией, нормой или правилом регламентирован "Смех бешенной коровы"?
Вважаю
4390 дн. тому
Думаю, що на зошитах заборонити рекламу рінгтонів та реалтонів, а ще різного непотребу подібного типу - це вірна ідея!
мнение
4390 дн. тому
интересно: какие ассоциации в голове у "членов" НЕК вызвал "Смех бешенной коровы" и каким законом или конвенцией это запрещено? Кстати, морковка и огурцы в магазине у некоторых тоже вызывают всякие ассоциации. А ведь в магазины ходят дети.... Давайте-ка запретим продавать овощи...Хотя, - нет! давайте лучше на обследование отправим людей с явно нездоровым ассоциативным рядом в головах, поскольку именно эти люди опасны, в т.ч. для детей!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду