Amnesty International та колишні учасники «Євробачення» закликають Азербайджан поважати свободу слова
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International 2 квітня розпочала кампанію з вимогою до влади Азербайджану поважати свободу вираження та свободу слова. Про це йдеться в повідомленні організації.
До Amnesty International приєдналися музиканти з різних країн Європи, зокрема колишні переможці та учасники «Євробачення», яке цього року пройде 22-26 травня в столиці Азербайджану - Баку. Вони закликають Європейську мовну спілку - організатора конкурсу - зробити більше, щоб влада Азербайджану поважатиме права людини.
Кампанія розпочалася 2 квітня, рівно через рік після того, як десятки мирних демонстрантів були арештовані під час антиурядових демонстрацій, а ще 14 залишаються за ґратами.
Як нагадує Amnesty International, 2 квітня 2011 року сотні демонстрантів, яких надихнули події на Близькому Сході і в Північній Африці, вийшли на вулиці, щоб закликати до демократії і поваги прав людини. Вони були жорстоко розігнані ОМОНом. Уряд покарав 16 осіб, які підозрювалися, як організатори протестів, засудивши кожного з них до трьох років позбавлення волі. Члени цієї групи «Весна 16» просто намагалися втілити своє право на свободу висловлювань. На даний момент 14 з них все ще ув'язнені.
«Євробачення святкує свободу самовираження, і організатори стверджують, що прагнуть бути чемпіонами свободи засобів масової інформації. Тим часом у Азербайджані одна з найгірших ситуацій зі свободою слова в Європі. Пересічні азербайджанці, котрі намагаються висловлювати вільно свої погляди, живуть в атмосфері страху останні двадцять років», - сказав Макс Такер, координатор кампанії Amnesty International по Азербайджану. На його думку, Європейська мовна спілка має можливість вимагати від уряду забезпечення свободи вираження і це було б видатною спадщиною цьогорічного конкурсу.
За словами української співачки Альоші, яка підтримала кампанію Amnesty International, після розпаду Радянського Союзу ситуація в Азербайджані не так сильно відрізнялася від ситуації в Україні. «Останні двадцять років були важкими, але ми можемо озирнутися назад і сказати, що зараз набагато більше свободи в Україні, ніж в радянські часи. Однак уряд Азербайджану досі стверджує, що потрібно більше часу, щоб пристосуватися. Час? Не потрібно часу, щоб поважати фундаментальні права людини. Влада просто повинна бути досить сміливою і лояльною, щоб бути терпимою до тих, хто її критикує», - вважає вона.
«Детектор медіа»