«Золотих тигрів» Роттердамського кінофестивалю здобули Чилі, Сербія і Китай (+ВІДЕО)

5 Лютого 2012
11175
5 Лютого 2012
15:02

«Золотих тигрів» Роттердамського кінофестивалю здобули Чилі, Сербія і Китай (+ВІДЕО)

11175
У позаконкурсній програмі було представлено «Крос» Марини Вроди
«Золотих тигрів» Роттердамського кінофестивалю здобули Чилі, Сербія і Китай (+ВІДЕО)
Роттердамський міжнародний кінофестиваль, що проходив з 25 січня по 5 лютого, назвав імена переможців. Про це повідомляє сайт форуму.

Головні відзнаки, «Золотих тигрів» та грошові премії у розмірі 15 тисяч доларів, здобули картини сербки Майї Мілош («Кліп») (Maja Milos), чилійки Домінги СотомайорВід четверга до неділі» (De jueves a domingo), копродакшн Чилі і Нідерладів) та китаянки Хуань Джі («Яйце і камінь» (Egg and Stone)).
 
 
 

Знятий при допомозі мобільних телефонів, «Кліп» оповідає про те, чим живе сучасна молодь. Цю підліткову драму члени журі порівняли з роботами Валерії Гай Германіки.

У картині «Від четверга до неділі» вустами дитини оповідається про атмосферу сучасної сім`ї. 
 
 

Фільм «Яйце і камінь» відзначає поетична мова та участь непрофесійних акторів. Це особистісна історія дівчини, яка «мимоволі опиняється в життєвій пастці».
 
Переможцями конкурсу короткометражних фільмів стали три роботи. Це «Генератор» Макіно Такаші (Generator by Makino Takashi), що є «відповіддю на катастрофу в Фукусімі» і візуалізує Токіо. Ще однин переможець - «Знаменитість у В`єтнамі» Маті Діоп (Big in Vietnam by Mati Diop), що є «таємничою історію про режисера, який одного разу відволікся під час роботи»). Доповнює трійцю «Весна» голандця Джорана Ейсіньї (Springtime by Jeroen Eisinga), що продемонстрував глядачам, чим закінчуються історії за участю камери, чоловіка, стола і 25-ти кілограмів бджіл. 

Переможцем конкурсної програми азіатських фільмів (Network for the Promotion of Asian Cinema, NETPAC Award) є «Сентиментальна тварина» китайського режисера Ву Цюаня. (Sentimental Animal by Wu Quan). Картина присвячена стосункам влади і особистості у китайському суспільстві.


Премія міжнародної асоціації кінокритиків ФІПРЕССІ у «Звуків поряд» у бразильського режисера Клебера Мендонса Фільї (O som ao redor by Kleber Mendonca Filho). Відпоідно до назви, фільм і справді побудований на аудіовпливі, що «навіює параною і відчуття загрози». 
 
 

Фаворитом нідерландських журналістів у програмі KNF (Kring van Nederlandse Filmjournalisten,) став «Кліп», відзначений за успіх у зображенні жорстких портретів молодих героїв нашого часу при допомозі поширених серед них засобів мобільних телефонів.

«Тигра» у програмі фільмів молодих режисерів MovieSquad Award отримав «Вікенд» британського режисера Ендрю Хея (Weekend by Andrew Haigh). У витриманій у тональності ліберальної сексуальної моралі картині йдеться про історію стосунків сором'язливого Рассела і екстраверт а Глена, які « несподівано переростають у щось прекрасне».

Нагороди ARTE France Cinéma та Eurimages Awards за найкращі проекти CineMart здобули режисери з Європи. 

Премію ARTE France Cinéma у розмірі 10 тисяч Євро здобула картина Duncharon Атіни Рейчел (Athina Rachel) із Греції .

Eurimages Award (30 тисяч євро) у фільму «Вологість» сербського режисера Ніколи Лджоки (Humidity by Nikola Ljuca). 

У позаконкурсній програмі Роттердамського кінофестивалю було представленострічку «Крос» лауреатки «Золотої пальмової гілки» Канн Марини Вроди.
 
Цього року відбувся вже 41-й за рахунком Міжнародний роттердамський кінофестиваль (International Film Festival Rotterdam, IFFR). Щорічний форум присвячено авторському і незалежному кіно.  

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11175
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду