У Кабміні подумають над створенням мікс-зони для спілкування журналістів з урядовцями
Прес-служба уряду готова прийняти деякі з пропозицій журналістів, що стосується поліпшення умов їхньої роботи під час засідань Кабінету Міністрів України. Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів 30 січня.
За результатами домовленості попереднього засідання, представник в Україні міжнародної журналістської організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк представила пропозиції журналістської спільноти Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Вони містять чотири пункти:
1. Прибрати чорні стрічки, якими обмежено доступ журналістів до чиновників, і повернутися до режиму роботи, який існував до цього нововведення.
2. Організувати роботу так, щоб можна було перед початком засідань підійти до урядовців і оперативно записати коментар.
3. У вівторок, навіть пізно увечері, повідомляти журналістам, чиї брифінги плануються на середу (у цей день відбувається засідання Кабміну). Адже це не секретна інформація, і прес-служба знає заздалегідь, хто готується виступати. Це суттєво полегшить роботу журналістам.
4. Не забирати мобільні телефони у представників ЗМІ при вході до прес-центру Кабміну.
Прес-секретар прем'єр-міністра Віталій Лук'яненко у відповідь сказав, що в уряді забирають телефони тільки в тих журналістів, які перебувають в залі засідань Кабміну, а в тих, хто в прес-центрі, - не забирають.
Водночас він погодився з пропозицією повідомляти напередодні про заплановані брифінги. «Якщо говорити про брифінги, то ми будемо це робити (анонсувати. - ТК), адже в 90% - це те, що планується заздалегідь», - сказав прес-секретар прем'єра.
Першу й другу пропозиції пан Лук'яненко запропонував об'єднати. Він не виключає створення в прес-центрі Кабміну так званої мікс-зони, де журналісти могли б зустрічатися з урядовцями та записувати коментарі, що не стосуються теми засідання чи брифінгів.
Він також додав, що за останній час не надійшло жодної скарги від журналістів на умови роботи в уряді.
Присутні журналісти, зокрема каналів СТБ та «Україна», наполягали на тому, щоб з приміщення уряду прибрали чорні стрічки. Речник прем'єра їм відповів: «Я вас почув». Однак він так і не повідомив, чиїм саме був наказ встановити ці бар'єри.
Виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар запропонувала зустрітися з прем'єр-міністром або віце-прем'єром і обговорити питання відкритості працівників Кабміну. Вона навела приклад прибалтійських країн, де в кабінетах урядовців встановлені веб-камери, аби кожен громадянин мав змогу побачити, чим займається той чи інший міністр у робочий час.
Зрештою, питання про умови роботи журналістів на засіданнях Кабміну знову перенесли на наступне засідання Міжвідомчої робочої групи.
«Детектор медіа»
Фото прес-служби Адміністрації президента