Комп’ютери білоруських журналістів моніторили мережею троянів

9 Січня 2012
10753
9 Січня 2012
11:21

Комп’ютери білоруських журналістів моніторили мережею троянів

10753
ЗМІ звинувачують спецслужби
Комп’ютери білоруських журналістів моніторили мережею троянів
Починаючи з липня 2011 комп`ютери білоруських інтернет-ЗМІ, журналістів і громадських діячів були охоплені троянською мережею, що надавала доступ до персональних даних і листування користувачів. Про це повідомляє сайт Electroname.

За цією інформацією, факти моніторингу було встановлено під час грудневого розслідування злому сайтів «Хартыя`97» і Electroname. Перед Новим роком виявили, що атаки зазнали не лише ці ЗМІ. «Під негласним контролем білоруських спецслужб тривалий час перебували комп'ютери, а також особисте листування через Skype, електронну пошту та соціальні мережі відомих білоруських журналістів, політиків, громадських діячів, активістів», - зазначає Electroname. За даними сайту, спецслужби незаконно прослуховували редакцію «Хартыя`97», а також журналістів Ірину Халіп, Марину Коктиш, Сергія Возняка, Павла Маринича, Олену Новікову, Віктора Радькова та інших. Встановлено, що робилися спроби зараження комп'ютерів Білоруської асоціації журналістів, Дмитра Лоєвського (адвокат правозахисника Алеся Бєляцького), координатора «мовчазних» акцій протесту В'ячеслава Діанова. Чи були ці спроби успішними, нині невідомо.

Автори розслідування стверджують, що троянська мережа контролювалася при допомозі кількох скриньок електронної пошти. Журналістам вдалося отримати доступ до деяких із них та проаналізувати надіслані вірусами логи активності заражених комп'ютерів. За даними Electroname, зловмисники використовували «трояни для школярів»: TeknotIT ( RMS), що раніше застосовувався КДБ, UFR Stealer для зараження ПК через флешку, і Keylogger Detective. За даними Electroname, мережа працювала як мінімум з липня 2011 року. 

Також розслідувачам вдалося встановити IP-адресу зловмисників. «Вона є статичною, використовується постійно і належить користувачу з Білорусі»,- зазначає Electroname.

«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10753
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду