Генпродюсер телеканалу ZIK заявляє про можливі провокації з боку міліції

22 Листопада 2011
14042
22 Листопада 2011
14:16

Генпродюсер телеканалу ZIK заявляє про можливі провокації з боку міліції

14042
За останні 10 днів здійснено два напади на журналістів телеканалу
Генпродюсер телеканалу ZIK заявляє про можливі провокації з боку міліції

Генеральний продюсер ZIK Дмитро Добродомов 21 листопада заявив в ефірі новин, що має відомості про те, що міліціонерам дана негласна вказівка займатися журналістами, в тому числі і здійснювати проти них певні провокації. Про це повідомляє прес-служба телеканалу.

 

Оприлюднена також інформація про два напади на журналістів телеканалу, які сталися протягом останніх десяти днів. Проте реакція правоохоронців на ці випадки вкрай пасивна - жодної кримінальної справи досі не порушено, йдеться у прес-релізі.

 

Нагадаємо, перший напад стався на керівника надзвичайного проекту «101. Служба порятунку» Оксану Сахаревич та оператора Юрія Пиженкова під час знімання сюжету про наслідки пожежі комбайна, в якій одна людина загинула, а інша була важко травмована. Тоді місцевий фермер завдав тілесних ушкоджень журналістці, спустив собак на знімальну групу. Журналісти відразу ж написали заяву в міліцію.

 

Ще одна пригода трапилася 15 листопада під час зйомок проекту «Об'єкт 2012. Уся правда про Євро!». Неподалік стадіону «Арена Львів» до журналістів, які знімали сюжет, підійшли двоє осіб і вимагали стерти відео, силоміць забирали відеокасету та погрожували «дати в диню», або ж «підкинути три патрони чи наркоту». «За розмовою спостерігав працівник міліції, який мало того, що не втрутився у ситуацію, а ще й підтримував цих невідомих осіб, теж вимагаючи стерти відеозапис, - розповідала керівник проекту «Об'єкт 2012» Оксана Мартинович. - Ми написали офіційного листа у правоохоронні органи вже наступного дня. І лише вчора мені зателефонували з відділу карного розшуку і запросили нашого журналіста та оператора прийти для дачі свідчень».

 

За інформацією прес-служби телеканалу, речник львівської обласної міліції Денис Харчук від коментарів відмовився. Журналісти телеканалу написали йому інформаційний запит.

 

Дмитро Добродомов переконаний, що міліція і прокуратура не тільки не порушать справу, а й здійснюватимуть провокації стосовно журналістів телеканалу.

 

«Така ситуація вочевидь склалася через низку резонансних матеріалів на телеканалі ZIK щодо діяльності міліції. Передусім це стосується безкомпромісної позиції журналістів у висвітленні справи про викрадення зброї із Львівського університету внутрішніх справ. До мене особисто зверталися з вимогою не "розкручувати цієї теми в медіа". Ну, а остання програма "Хто тут живе?", героєм якої був начальник львівської міліції Богдан Щур, за моїми відомостями, призвела до негласної вказівки міліціонерам "узяти в розробку" журналістів проекту, зокрема мене, як ведучого "Хто тут живе?". Мова йде і про здійснення певних провокацій. Тому я не здивуюся, якщо завтра в когось із працівників каналу знайдуть обіцяні патрони чи якісь наркотики. Запевняю нашу славну міліцію, що наркотиками ніколи не "бавився", а бойову зброю навіть у руках не тримав. Це дуже легко перевірити», - сказав генпродюсер каналу.

 

Пан Добродомов закликав Богдана Щура і керівництво львівської міліції не давати незаконних прохань чи наказів своїм підлеглим, котрі могли би перешкоджати журналістам у їхній діяльності, а у разі незгоди з діями журналістів порадив звертатися до суду.

 

«Будь-які інші дії, спрямовані на перешкоджання журналістами телеканалу ZIK здійснювати свою професійну діяльність вважатимемо тиском на нас та звертатимемося із відповідними заявами до Президента України, вищого керівництва МВСУ, СБУ, ГПУ і в міжнародні організації», - підсумував Дмитро Дробродомов.

 

Як писала «Детектор медіа», у жовтні 2010 року генеральний продюсер телеканалу ZIK та ведучий програми журналістських розслідувань «Хто тут живе?» Дмитро Добродомов подав заяви до управління СБУ у Львівській області та обласної прокуратури з проханням відреагувати на факти телефонних погроз від невідомих осіб.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14042
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду