У Львові зібрались книгомани з України та світу

15 Вересня 2011
29019
15 Вересня 2011
13:23

У Львові зібрались книгомани з України та світу

29019
Вже у вісімнадцяте Львів у такі осінні вересневі дні перетворюється на літературну столицю України. Сьогодні офіційно відкривається Форум видавців. Цього разу до міста приїхали більше 300 письменників з 25 країн світу
У Львові зібрались книгомани з України та світу

Форум видавців давно виборов право на титул найбільшої культурної події Львова. А для українського письменника приїхати у Львів усередині вересня та ще й з новою книжкою стало вже традицією. У підсумку цього разу понад 300 найменувань літературних новинок подали видавництва на конкурс «Найкраща книга року». До складу журі входить майже 100 осіб.


Уперше на львівський форум приїхали письменники з Австралії, Бразилії, Естонії, Конго та інших країн. Усі вони візьмуть участь у літературному фестивалі. Зірковим гостем називають норвезького письменника,сценариста Ерленда Лу, автора відомих романів «Краща країна у світі» і «Наївно. Супер».


«Ніч поезії і музики non-stop» вкотре, так принаймі сподіваються організатори, стане наймасштабнішою акцією. Бо тут можна буде почути і побачити 40 поетів і кілька музичних гуртів.


Та втім, найбільше львів'ян приваблює книжковий ярмарок. На цей раз свою продукцію привезли більше 600 видавництв з України, Польщі, Росії, Швейцарії.


Українські та європейські інтелектуали запрошують до дискусії на теми «Уроки Мілоша для України: Діалог цивілізацій» та «20 років без СССР», на лекцію «Чеслав Мілош та Нова Європа».

 

На українця видається менше однієї книжки в рік

 

Та попри численні розважальні заходи, вкотре на Форумі видавців мова йде про проблеми українського книговидання. Пересічний українець, який не спроможний придбати книжку, позбавлений можливості прочитати її в бібліотеці. Адже чотири роки поспіль держава не виділяє жодної копійки на поповнення бібліотечних фондів. Про це наголосив голова Асоціації видавців Олександр Афонін. «Сьогодні у нас менше одного відсотка книжок, які виходять в Україні, потрапляє в бібліотеки», - каже Олександр Афонін.


За даними Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, з 2006 року в Україні зростає продаж книг іноземного виробництва. Відтак у бюджет тільки за 2008-2010 роки не надійшло майже 2 мільйони гривень податків. Літературний ринок України рясніє російськими, польськими, китайськими виданнями. Національна українська книжка не може конкурувати з ними через високу вартість і відсутність підтримки з боку держави, наголошують експерти. Вони звертають вкотре увагу на те, що на одного українця в рік видається менше однієї книжки.

 

Галина Терещук, «Радіо свобода»

Ілюстрація - «Радіо свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Галина Терещук, «Радіо свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
29019
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду