Рахункова палата: НТКУ і НРКУ неефективно витратили десятки мільйонів гривень (ДОПОВНЕНО)

12 Вересня 2011
17501
12 Вересня 2011
14:46

Рахункова палата: НТКУ і НРКУ неефективно витратили десятки мільйонів гривень (ДОПОВНЕНО)

17501
Держкомтелерадіо погано контролює НТКУ і НРКУ
Рахункова палата: НТКУ і НРКУ неефективно витратили десятки мільйонів гривень (ДОПОВНЕНО)

Рахункова палата України заявила про неефективність управлінських рішень Національних теле- та радіокомпаній України щодо реалізації державної інформаційної політики в галузі телерадіомовлення. Про це йдеться у повідомленні прес-служби контролюючого органу.

 

Як засвідчила перевірка Рахункової палати, протягом 2010-го та І півріччя 2011 років НРКУ неефективно і з порушеннями бюджетного та чинного законодавства витратила близько 25 млн грн., НТКУ - понад 24 млн грн.

 

«Телерадіокомпанії використовують бюджетні кошти, спрямовані на виконання державного замовлення, практично лише на утримання, що не сприяє їхній зацікавленості у створенні якісного та конкурентоспроможного продукту на інформаційному ринку, пошуку можливостей для надходження доходів від телерадіовиробництва», - йдеться в повідомленні.

 

Рахункова палата відзначила відсутність належного контролю з боку Державного комітету телебачення і радіомовлення, через що обидві державні компанії не привели свій організаційно-правовий статус у відповідність до вимог чинного законодавства. Відтак залишаються законодавчо неунормованими статути цих компаній, не розроблені та не затверджені нормативи їхнього фінансування, йдеться у повідомленні.

 

У Рахунковій палаті стверджують, що Держкомтелерадіо не застосовує реальних важелів впливу на ситуацію та не координує діяльність національних телерадіокомпаній. Розвиток і зміцнення матеріальної бази НТКУ та НРКУ не стало пріоритетним напрямом їхньої діяльності. Як наслідок, технологічне обладнання компаній відпрацювало свій ресурс, знаходиться у критичному стані й потребує суттєвої модернізації.

 

Також Рахункова палата розкритикувала Національну раду з питань телебачення і радіомовлення, яка не забезпечує НРКУ необхідним радіочастотним ресурсом для мовлення в FM-діапазоні.

 

«Із 16 млн. радіоточок, що функціонували на початку 1990-х років, на сьогодні залишилось близько 2,5 млн, у прикордонній місцевості населення практично позбавлене можливості слухати державні програми. Проте Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не забезпечує НРКУ необхідним радіочастотним ресурсом для мовлення в FM-діапазоні на всій території України, що могло б у 6 разів зменшити витрати на поширення програм. НРКУ має частоти в FM-діапазоні лише у трьох обласних центрах і невеликих населених пунктах чотирьох регіонів, тоді як низка комерційних станцій мають ліцензії Нацради на право мовлення у цьому діапазоні практично у всіх обласних центрах та великих містах», - йдеться у повідомленні.

 

«Детектор медіа» звернулася до керівництва Держкомтелерадіо, НТКУ і НРКУ по коментарі. НТКУ і НРКУ не погодилися з висновками Рахункової палати.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17501
Коментарі
3
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
дадагой иа
3899 дн. тому
Джокер , окстись или похмелись! Какие первые места?Еле за 9-е место перевалили. И то благодаря Шустеру. Но это никак не госзаказ.
авалон
3900 дн. тому
а мозги где у них?Ведь канал в долгах как вшелках,-какие могут быть перетраты,если он недофинансируется?Что за бред?????написали бы ещ 25 миллиардов,чтоб все окончательно убедились,что это бред
джокер
3900 дн. тому
Смешные колуны из счетной палаты.Канал из последнего место в первые пришел за год,а они о деньгах говорят таких смешных.За 3 лимона баксов не один канал никому бы не удалось за год из хвоста в первую пятерку вытащить.Это просто бред.Им там видно заняться нечем.Сидят,морды,за госсчет и думают,чтобы им такого придумать ,чтоб людям нормально не работалось,жлобы.
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду