Міліція, яка утримувала під час обшуку журналістів «Главного», порушила три статті Конвенції про права людини

11 Липня 2011
7126
11 Липня 2011
17:10

Міліція, яка утримувала під час обшуку журналістів «Главного», порушила три статті Конвенції про права людини

7126
Міліція, яка утримувала під час обшуку журналістів «Главного», порушила три статті Конвенції про права людини

10-годинне затримання журналістів під час обшуку в офісі харківської газети й інтернет-видання «Главное» було незаконним і є порушенням трьох статей Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. Про це на прес-конференції повідомив співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, повідомляє «Главное».

 

За його словами, щойно правоохоронці побачили, що це - редакція газети, вони мали вибачитися й піти, не заважати працювати журналістам. Однак вони вчинили інакше.

 

«Можна говорити про незаконне затримання. Хоча це не було протокольно оформлено, але й не могло бути оформлено, тому що працівники міліції вважали, що вони нікого не затримували. Але в міжнародному праві людина вважається затриманою, якщо вона не може піти за власним бажанням з того місця, де перебуває. Оскільки журналісти перебували тривалий час у редакції і їх не випускали, їм не дозволяли піти, вони вважаються затриманими. В даному випадку вбачаю порушення статті 5 Європейської конвенції, яка захищає від довільних арештів і затримань», - відзначив правозахисник.

 

Як повідомив Євген Захаров, такі дії можна оскаржити в Європейському суді з прав людини.

 

Крім того, людям, які перебували в приміщенні, не давали передати їжу, ліки, тож була порушена стаття 3 Європейської конвенції, яка захищає від катувань, нелюдського та принизливого поводження.

 

«Катувань, звісно, не було, але те, що принижувалася людська гідність - безсумнівно. Можливо, можна навіть говорити про нелюдське поводження», - зазначив він.

 

А втручанням у діяльність журналістів і зривом випуску чергового номера газети «Главное» була порушена стаття 10 Європейської конвенції, додав правозахисник.

 

На думку Євгена Захарова, в цій ситуації можна говорити про порушення статті 171 Кримінального кодексу України - умисне втручання в професійну діяльність журналістів. За його словами, якщо буде доведений умисел, то можна буде говорити про склад злочину за 171-ю статтею. Водночас він нагадав, що довести умисел і добитися порушення справи за цією статтею вкрай важко.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7126
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду