Противники тютюнової реклами пікетували погоджувальну раду парламенту
16 травня члени коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму України» пікетували засідання погоджувальної ради у Верховній Раді. Учасники пікетування намагалися привернути увагу голів фракцій до законопроекту № 5164 щодо повної заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів.
Організатори акції: представники Центру громадянського представництва «Життя», громадянської кампанії «Форум порятунку Києва» і Центру здоров'я - закликали народних депутатів не зволікати із прийняттям законопроекту, який вже 600 днів поспіль знаходиться у Верховній Раді, та не дозволити тютюновим лобістам, які включені до складу робочої групи, змінити текст законопроекту в інтересах тютюнової індустрії під час його підготовки до другого читання.
Як повідомив ТК голова правління Центру громадянського представництва «Життя» Андрій Скіпальський, учасники акції передали звернення народним депутатам Миколі Мартиненку (НУ-НС), Володимиру Бондаренку (БЮТ), Юрію Мірошниченку (Партія регіонів). «Юрій Мірошниченко сказав, що авторам законопроекту потрібна громадська підтримка. Майже всі народні депутати, які з нами спілкувалися, обіцяли нам якнайшвидше розглянути цей проект. Ми ж просили їх не тільки підтримати цей документ, а й проконтролювати роботу робочої групи, яка працює над законопроектом № 5164», - зазначив пан Скіпальський. За його словами, в акції взяли участь понад 30 прихильників повної заборони реклами тютюну.
Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко у коментарі ТК зазначив, що у п'ятницю 20 травня відбудеться засідання робочої групи з підготовки законопроекту № 5164.
Нагадаємо, законопроект № 5164 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів) був ухвалений у першому читанні 30 листопада 2010 року 303 народними депутатами. Він покликаний обмежити можливості тютюнових компаній рекламувати та стимулювати продаж смертельного продукту, насамперед серед молоді.
«Детектор медіа»