Олексій Мустафін: Сюжет з ефіру зняв не Бородянський, а я

27 Лютого 2011
17716
27 Лютого 2011
21:03

Олексій Мустафін: Сюжет з ефіру зняв не Бородянський, а я

17716
Олексій Мустафін: Сюжет з ефіру зняв не Бородянський, а я
Керівник інформаційної служби телеканалу СТБ Олексій Мустафін заперечив інформацію про зняття з ефіру сюжету про обставини підготовки телепроекту «Розмова з країною» головою правління каналу Володимиром Бородянським.
 

Нагадаємо, із джерел на каналі «Детектор медіа» стало відомо, що приводом для зняття сюжету 25 лютого став дзвінок нардепа-регіонала Олени Бондаренко. Прес-служба Партії регіонів також оприлюднила заяву, в якій звинуватила «один із загальнонаціональних каналів під умовною назвою «С ... Б» у провокації та інсценуванні подій, що дискредитують владу. Журналісти каналу в розмові з ТК заперечили факти, викладені в заяві.

 

«Абсолютно не відповідає дійсності те, що пан Бородянський знімав якийсь сюжет із етеру «Вікон» 25 грудня, - сказав Олексій Мустафін. - У новин СТБ є головний редактор, спроможний ухвалювати рішення. Впевнений, що дивні демонстрації, зорганізовані Партією регіонів у цей день, аж ніяк не є подією загальнонаціонального масштабу й не заслуговують на окремий сюжет у новинах. Звичайно, прес-служба цієї партії може дотримуватися іншої точки зору. Але негативна реклама - це теж реклама, та й для звіту будь-якої згадки в новинах достатньо. При ухваленні рішення щодо цього сюжету з представниками Партії регіонів я не спілкувався».

 

За словами Олексія Мустафіна, його дивує, що глобального значення цій події надають журналісти, які нібито мають відрізняти важливе від неважливого. Ще більше, за його словами, керівника «Вікон» вражає наполегливість, із якою подібні сюжети намагаються проштовхнути до ефіру в будь-якому вигляді. Пан Мустафін припускає, що таким чином журналісти намагаються щось довести регіоналам або іншим політикам, «але СТБ цим не займається і займатися не буде. Принаймні, доки я виконую обов'язки головного редактора. Навіть якщо журналісти і прес-служба ПР будуть діяти узгоджено».

 

«Упевнений, що висвітлення подій навколо спілкування президента у прямому етері й річниці його інавгурації в головному випуску новин о 22.00 було зразковим і найкращим в українському телепросторі, за що хочу подякувати журналістам Ользі Черваковій, Наталії Соколенко, Дмитру Литвиненку, Ганні Сурядновій та всім іншим співробітникам СТБ, які працювали над цим випуском», - сказав Олексій Мустафін. Що ж до заяви прес-служби Партії регіонів він повторив сказане в ефірі 5 каналу: «Я б порадив партії, яка на "П" починається і "регіонів" закінчується, не займатися дурницями. Якщо вони бачили провокації, то нехай би фіксували їх на відео й потім як докази виклали на YouTube. Бо так можна дійти до того, що звинувачуватимуть журналістів у тому, що вони голосують за інших у сесійній залі парламенту».

 

Натомість, народний депутат Олена Бондаренко підтвердила в коментарі «Українській правді», що зв'язувалась із Бородянським і вимагала «балансу і адекватного ставлення до ситуації».

 

«Володя Бородянський сказав, що він усе зрозумів, і було дослівно від нього таке питання: "А що ти від мене хочеш почути?". Я сказала: "Нічого. Я хочу просто, щоб ти знав, що такий конфлікт є"», - сказала Олена Бондаренко. За її словами, після виходу заяви на сайті ПР їй зателефонував Олексій Мустафін і «на підвищених тонах» заявив, що Партія регіонів «зіпсувала з ними стосунки». «Переговори закінчилися тим, що програли всі... Цензура може бути тільки там, де чиста журналістика. А там, де є фальшивка, де є псевдожурналістика, інсценування, про яку свободу слова йдеться?» - додала вона.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
17716
Читайте також
28.02.2011 17:35
Олексій Мустафін, для «Української правди»
27 462
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду