Законопроект про суспільне мовлення скеровано на експертизу до Ради Європи
Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації скерував законопроект № 7241 про внесення змін до Закону України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України» на експертизу до Ради Європи. Про це оголосив голова комітету Андрій Шевченко 22 лютого, під час круглого столу, присвяченого виконанню медійних пунктів резолюцій ПАРЄ та Європарламенту щодо України.
Керівник Центру законодавчих ініціатив Незалежної асоціації мовників Ольга Большакова попросила європейських експертів проводити експертизи з більш жорсткими порадами та побажаннями. «Я розумію, що в Європі прийняті більш м'які, цивілізовані та ліберальні рекомендації. Але, на жаль, специфіка українського менталітету - і політичного, і владного - призводить до довільного тлумачення тих рекомендацій, які ми очікуємо від європейських експертиз», - сказала вона.
Також пані Большакова висловила сподівання, що це буде останній законопроект щодо суспільного мовлення. «Але у мене не має такого переконання, адже якщо законопроект не влаштує певні політичні кола, то після експертизи може з'явиться ще якийсь новий законопроект», - уточнила вона. А потім додала, що «краще у нас не буде жодного суспільного мовлення, краще нехай будуть невиконані зобов'язання перед європейською спільнотою, ніж нова табличка на державних телерадіоорганізаціях».
Окрім цього, пані Большакова наголосила на тому, що впровадження цифрового мовлення збільшить конкуренцію між каналами і, якщо не буде чіткої програмної концепції у суспільного мовника, він утратить свого глядача.
«Зараз ми серйозно дискутували над питанням про розважальний формат суспільного мовника. І я особисто не є прибічником того, щоб за суспільні кошти ми отримували черговий комерційний канал» , - зазначила вона.
«Детектор медіа»