Перший національний зменшує обсяги мовлення українською через Савіка Шустера
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 9 лютого переоформила ліцензію Національної телекомпанії України у зв\'язку зі зміною програмної концепції.
Державний мовник зменшує частку української мови з 95% до не менше 75% - мінімальної квоти, дозволеної законом для загальнонаціональних мовників. Як пояснив на засіданні заступник генерального директора Євген Буцан, це зумовлено співпрацею із «Савік Шустер студією», яка готує для Першого каналу три ключові проекти - «Шустер live», After Live і «Про що кіно?».
«Саме завдяки ним ми намагаємося привернути увагу глядачів до каналу. Савік не залишає спроб вивчити українську мову, але йому вона ще не дуже дається. Тому ми вважаємо, що краще не спотворювати українську мову», - сказав він.
На запитання членів Нацради, мовами яких національних меншин планує випускати програми Перший національний, Євген Буцан відповів, що НТКУ співпрацює з єврейською громадою та має намір вдосконалювати відповідний телепроект, а також веде переговори з польським державним телеканалом, щоб обмінюватися програмами. «Але всі проекти власного виробництва на Першому каналі виходять українською мовою», - наголосив він.
Перший заступник голови Нацради Оксана Головатенко звернула увагу на результати останнього моніторингу ефіру Першого, який проходив 20 жовтня 2010 року. Тоді було зафіксовано 98% програм українською мовою та 80% (замість 35% за ліцензією) програм власного виробництва. «Ми бачимо, що компанія дотримується умов ліцензії, але змінилася сітка, і вона вносить зміни до ліцензії», - зазначила вона.
Окрім мови, у програмній концепції НТКУ змінився жанровий розподіл програм: зменшилася кількість культурно-мистецьких (з 2 год 10 хв до 1 год 10 хв) і науково-просвітницьких (з 1 год 59 хв до 1 год 29 хв), водночас зросла кількість розважально-музичних (з 2 год 48 хв до 3 год 29 хв) та інформаційно-аналітичних і публіцистичних (з 5 год 29 хв до 6 год 27 хв). Останнє - за рахунок іноземних проектів «Голосу Америки» та Euronews.
Оксана Головатенко також звернула увагу на те, що НТКУ має два попередження за 2001 і 2002 роки, та попросила представника компанії подати заяву на зняття цих санкцій.
«Детектор медіа»