В Ізраїлі для проекту «Історична єврейська преса» оцифрують усі газети з ХІХ століття

29 Грудня 2010
18953
29 Грудня 2010
15:22

В Ізраїлі для проекту «Історична єврейська преса» оцифрують усі газети з ХІХ століття

18953
В Ізраїлі для проекту «Історична єврейська преса» оцифрують усі газети з ХІХ століття

Національна бібліотека Ізраїлю та Тель-Авівський університет запустили проект «Історична єврейська преса», для якого сканують і завантажують в інтернет сотні тисяч сторінок з єврейських газет, починаючи з ХІХ століття і до наших днів. Про це повідомляє директор Національної бібліотеки Ізраїлю Орен Вайнберг, пише mignews.com.

 

«Проект дасть дослідникам, викладачам, студентам та загалом громадськості швидкий, легкий та безпрецедентний доступ до періодичних видань», - коментує Вайнберг.

Офіційно сайт www.jpress.org.il було запущено 27 грудня, наразі він містить 400 тисяч сторінок із 20 газет на івриті, ладино, французькій, англійській і угорській мовах. Також на сайті доступний повнотекстовий пошук.

 

В оцифрованих архівах -  такі видання, як «Давар», профспілкова газета «Гістадрута», заснована в Тель-Авіві у 1925 році Берлом Кацнельсоном; «Ха-Цві», заснована Еліезером Бен-Ієгудой, який створив живий іврит; «Ха-Магід», щоденне видання, яке виходило у низці європейських міст в період з середини ХІХ століття до початку ХХ століття; газета «Ха-Меліц», перший європейський тижневик в царській Росії. Також там можна знайти щоденну газету на івриті «Ха-Цом», яка видавалася у Санкт-Петербурзі з 1886 до 1888; Palestine Post, попередник Jerusalem Post та всі випуски газети «Маарів» з початку публікації до 1968 року. На сайті представлені єврейські газети з Франції, Німеччини, Марокко, Єгипту та інших країн.

«Це актив, безкінечна скарбниця даних. Немає такої цільової аудиторії, яка не зможе знайти щось цікавеньке на сайті», - говорить Незі Аміур, куратор колекції Ізраїльської національної бібліотеки. За словами Аміура, цифровий архів цікавий не тільки новинними статтями, але й такими речами, як реклама, оголошення про весілля і списки людей, які шукають своїх втрачених родичів.

Ініціатором проекту був професор Ярон Цур, історик із Тель-Авівського університету. Він розпочав роботу над ним ще у 2000 році. Тоді проект називався «Євреї ісламських країн»: «Протягом багатьох місяців я шукав одну газету часів Першої світової війни. Кінець-кінцем я її знайшов, але вона розсипалася у мене в руках. Сьогодні сайт дає нове життя минулому, відображеному в газетних матеріалів», - сказав Цур.

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
18953
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду