Ассанж: Зараз я займаюся не журналістикою, а координаторством та редагуванням WikiLeaks
На сайті британської газети Guardian, яка одним з перших видань отримала матеріали нового досьє WikiLeaks , відбулася онлайн-конференція творця даного проекту Джуліана Ассанжа, повідомляє російський «Интерфакс».
На питання, чи прогнозував він сам настільки гостру реакцію на матеріали WikiLeaks в усьому світі, Ассанж відповів, що завжди вважав, що WikiLeaks концептуальним проектом, якому судилася глобальна роль. За його словами, він передбачав, що на те, щоб люди оцінили значення проекту, знадобиться два роки.
Щодо того, чи має він безпосереднє відношення до ЗМІ, пан Ассанж зазначив, що є співавтором кількох книг, а також ряду публікацій у пресі, документальних фільмів і телепрограм. Він підкреслив, що незважаючи на те, що продовжує журналістську діяльність, нині у першу чергу є координатором і редактором команди WikiLeaks.
Щодо безпечнішої для нього анонімності Ассанж пояснив, що спочатку він був cхильний до такої ідеї і хотів створити щось на зразок спільноти з лідером Ніколя Бурбакі (колективний псевдонім групи математиків – «ИФ»). Проте згодом зрозумів, що необхідна конкретна особа, яке нестиме публічну відповідальність.
На питання про долю тих документів, які були анонсовані, але в даний момент недоступні на сайті організації, Ассанж зазначив, що частину з них викладено на «дзеркалі» закритого вебресурсу .org, а решта матеріалів стануть доступні «після врегулювання всіх технічних питань». Він пояснив, що останнім часом творцям WikiLeaks доводилося витрачати час не лише на підготовку матеріалів, а й на захист від атак влади США. «Але будьте певні, я буду вкрай розчарований, якщо результати трьох з половиною років роботи моєї команди не стануть доступні широкій громадськості», - сказав Ассанж.
У контексті розмови про загрозу життю творців WikiLeaks Ассанж уточнив, що всі матеріали, що знаходяться в розпорядженні організації, надходять у зашифрованому вигляді. Якщо щось трапиться з творцями WikiLeaks, ключові частини цих документів буде оприлюднено автоматично. Він також підкреслив, що значні масиви документів вже знаходяться в розпорядженні представників різних ЗМІ.
На запитання, які ще організації знаходяться в сфері уваги WikiLeaks і чи займається організація питанням розробки Торгівельної угоди по боротьбі з контрафакцією (це багатостороння угода, яка, як стверджується, є одним з елементів боротьби з піратством), Ассанж підкреслив, що WikiLeaks першими дали зрозуміти, що ця угода є свого роду троянським конем, орієнтованим виключно на те, щоб задовольнити великих гравців авторського ринку. Ассанж заявив, що в розпорядженні WikiLeaks є матеріали і з даної теми.
«Детектор медіа»
Фото - www.interfax.ru
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ